Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Joe Zawinul


Joe Zawinul

 

Wikipedie

 

Joe Zawinul, vlastním jménem Josef Zawinul (7. července 1932, Vídeň – 11. září 2007, Vídeň) byl jazzový a jazzrockový pianista a skladatel. Vůdčí postava slavné jazzrockové skupiny Weather Report.
Jeho skupina Weather Report se stala jedním z vůdčích seskupení, určujících vývoj jazzrocku v 70. letech. V té době získal Zawinul nejedno ocenění jako nejlepší hráč na klávesové nástroje a Weather Report jako nejlepší skupina. V 70. letech přichází na scénu nový hudební nástroj – syntezátor, a hned se stává Zawinulovým nejvýraznějším komunikačním prostředkem. Objevuje nové zvukové barvy nástroje a je důležitým spolutvůrcem charakteristického stylu 70. let dvacátého století.


Diskografie (výtah)

 

Weather Report (1971)
Mysterious Traveller (1975)
8'30 (1978)
The Rise And Fall Of The Third Stream (1965)
Dialects (1986) s Bobby McFerrinem
Lost Tribes (1992)
My People (1996)
World Tour (1998)
Faces & Places (2002)
Vienna Nights I Live at Joe Zawinul's Birdland (2005)
Brown Street (2006)

 

Joe Zawinul - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

song
Joe Zawinul Baby That's What I Need (Walk Tall) akordy noty tab text,
Joe Zawinul Birdland akordy noty tab text,
Joe Zawinul Black Market akordy noty tab text,
Joe Zawinul In A Silent Way akordy noty tab text,
Joe Zawinul Man In The Green Shirt akordy noty tab text,
Joe Zawinul Mercy, Mercy, Mercy akordy noty tab text,
Joe Zawinul Midnight Mood akordy noty tab text,
Joe Zawinul Money In The Pocket akordy noty tab text,
Joe Zawinul One Man's Dream akordy noty tab text,
Joe Zawinul Scotch And Water akordy noty tab text,