Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (3)

Whitesnake


Whitesnake - Love Will Set You Free

Whitesnake (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)


Whitesnake je anglická hard rocková kapela zaležená Davidem Coverdalem (slavného z doby, kdy hrál s Deep Purple) v roce 1977. Hráli hlavně v 80. letech ale koncertují dodnes, i když v úplně jiném složení.

 

Na nějaký čas hráli v kapele i takoví muzikanti jako Jon Lord, Ian Paice, Cozy Powell, Neil Murray, Bernie Marsden, Micky Moody, John Sykes, Brian Robertson, Adrian Vandenberg, Vivian Campbell nebo třeba Steve Vai.

 

Během celé své existence se kapela nejvíce blížila Deep Purple, nejenom proto, že tři členové s nimi kdysi hráli ale také proto, že Deep Purple prostě v té době ovlivňovali hudební scénu hodně.

 

Historie

 

Po tom, co bývalý zpěvák Deep Purple David Coverdale nahrál dvě sólová alba, založil v roce 1977 kapelu Whitesnake. V 70. letech bylo ale hard rocku a heavy metalu všude plno, takže se jejich první alba jaksi ztratila (ale např. v Evropě a Japonsku byli docela populární).[zdroj?] V roce 1982 si Coverdale vzal volno, aby se mohl starat o svoji nemocnou dceru. Když se pak Whitesnake v roce 1984 znovu objevili v úplně novém složení, zněli daleko živěji a energičtěji.

 

Píseň Slide it in byla možná založená na starých tricích Deep Purple a Led Zeppelin, ale kapela byla schopná psát chytlavé fráze - byla to jejich první platinová nahrávka. O tři roky později vydali stejnojmenné album, které bylo ještě úspěšnější.[zdroj?] Části sice byly nestydatě podobné právě věcem od Led Zeppelin nebo Deep Purple (například píseň Still of the Night, jako by z oka vypadla začátkům Led Zeppelin), ale kapela byla schopná psát opravdu úchvatné rockové skladby jako například Here I Go Again, které byly poháněné jak melodií, tak riffy, stejně jako rockové balady (např. Is This Love). Whitesnake měl obrovský celosvětový úspěch, jenom v USA prodali šest milionů kopií.

 

Než v roce 1989 nahráli jejich další album Slip of The Tongue, Coverdale kapelu opět úplně předělal, v nové sestavě byl například kytarový virtuóz Steve Vai. I když album bylo platinové, bylo to po celosvětovém úspěchu Whitesnake celkem zklamání. Kapela si po tomto albu dala pauzu. V roce 1993 vydal Coverdale společně s bývalým kytaristou Led Zeppelin Jimmy Pagem společné album, které ale bylo dost nevýrazné. V dalším roce vydali Whitesnake v Kanadě a USA hitové album, zaměřené pouze na jejich poslední tři alba (obsahovalo i některé nevydané písně ale převážně materiál, který už v minulosti vyšel).

 

V roce 1997 Coverdale oživil Whitesnake (kytarista Adrian Vandenberg byl jediný člen, který zůstal z druhé sestavy) a v tom samém roce vydali album Restless Heart. Překvapivě album ani nebylo vydáno ve Spojených státech. Na následujícím turné Coverdale s Vandenbergem udělali unplugged koncert v Japonsku, který byl nahrán a vydán pod názvem Starkers in Tokyo. Každopádně na konci 90. let kapela opět přerušila činnost, protože Coverdale se koncentroval na první sólové album po 22 letech. Toto album s hostujícím kytaristou Earlem Slickem Into the Light bylo vydáno v září 2000.
[editovat] Poslední události

 

V červnu 2006 podepsal Coverdale pro Whitesnake nový kontrakt s Steamhammer/SPV records kvůli živému dvojalbu Live: In The Shadow Of The Blues. Album vyšlo 27. listopadu 2006. Je to sbírka nahrávek z turné a koncertů od roku 2003, tedy od doby, kdy se kompletně změnilo složení kapely. Jsou na něm taky čtyři nové skladby, studiové nahrávky, první od posledního alba z roku 1997, Restless Heart. Poslední album bylo LIVE:Still the night.


Diskografie

 

* Trouble (1978)
* Lovehunter (1979)
* Ready an' Willing (1980)
* Come an' Get It (1981)
* Saints & Sinners (1982)
* Slide It In (1984)
* Whitesnake (1987)
* Slip of the Tongue (1989)
* Restless Heart (1997)
* Good to Be Bad (2008)
* Forevermore (2011)

 

David Coverdale (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

David Coverdale (22. srpna 1951) je anglický rockový zpěvák. Nejvíce se proslavil s anglickou hard rockovou skupinou Deep Purple a později se svojí skupinou Whitesnake.

 

Začínal ve skupině Fabulosa Brothers. V letech 1973 - 76 byl členem skupiny Deep Purple. Poté nahrál poměrně neúspěšná alba White Snakes (1977) a Northwinds (1978). V roce 1978 pojmenoval svoji skupinu podle svého prvního alba - Whitesnake a působil v ní několik dalších let. V roce 1993 natočil jednorázový projekt s bývalým členem skupiny Led Zeppelin - Jimmy Pagem. V září 2000 vydal sólové album "Into the Light".

 

Whitesnake - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Whitesnake Ain't No Love In The Heart Of The City akordy noty tab text,
Whitesnake Don't Break My Heart akordy noty tab text,
Whitesnake Fool For Your Loving akordy noty tab text,
Whitesnake Give Me All Your Love akordy noty tab text,
Whitesnake Here I Go Again akordy noty tab text,
Whitesnake Is This Love akordy noty tab text,
Whitesnake Judgement Day akordy noty tab text,
Whitesnake Still Of The Night akordy noty tab text,