Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Velvet Revolver


Velvet Revolver - Slither

Velvet Revolver (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

Velvet Revolver je rocková superskupina, kterou tvoří tři bývalí členové Guns N' Roses (Slash, Duff McKagan a Matt Sorum), bývalý zpěvák Stone Temple Pilots Scott Weiland a Dave Kushner, bývalý člen skupiny Wasted Youth.

 

Historie skupiny

 

Velvet Revolver byl založen třemi bývalými členy Guns N' Roses, Slashem, Duffem McKaganem a Mattem Sorumem, kteří se sešli na benefičním koncertu, který organizoval v roce 2002 hudebník Randy Castillo. Rozhodli se založit společně novou skupinu. Poté, co Izzy Stradlin odmítl jejich nabídku stát se členem, skupina se spojila s Davem Kushnerem, který předtím hrál ve skupině Wasted Youth.

 

Čtveřice poté začala hledat zpěváka. Mnoho uchazečů, mezi nimi například Todd Kerns, Josh Tedd, Kelly Shaefer neuspělo. Scott Weiland, který se již předtím znal s některými členy skupiny se nabídl jako možný zpěvák a skupina jej přijala. Slash navrhl pro skupinu název „Revolver“ a Weiland chtěl přidat ještě „Black Velvet“. To bylo ovšem zamítnuto, neboť se návrh podobal jménu bývalé Weilandovy skupiny „Stone Temple Pilots“, takže navrhované jméno bylo zkráceno na „Velvet Revolver“.

 

Svou první píseň, „Set Me Free“, nahrála skupina pro soundtrack k filmu Hulk v roce 2003. Své první vystoupení absolvovala skupina v červnu 2003 v El Rey v Kalifornii. Své první album, Contraband, nahrávali členové v následujících měsících roku 2003. Nahrávání ale komplikovaly Weilandovy předvolání k soudu kvůli obviněním týkajících se držení drog a následný rozsudek k podstoupení léčby.

 

Album Contraband bylo vydáno v červnu 2004 a dostalo se až na první místo amerického žebříčku. Do srpna 2005 se prodaly ve Spojených státech přibližně dva miliony kopií. Skupina uskutečnila světové turné, při kterém koncertovala ve Spojených státech, Evropě, Japonsku a Austrálii. Účastnila se také turné skupiny Black Sabbath jako její předkapela. Během tohoto turné vystoupila skupina v červnu 2005 i v Praze.

 

Velvet Revolver se představil i na Live 8, kde zahrál tři písně „Do It For the Kids“, „Fall to Pieces“ a „Slither“. Na DVD z tohoto koncertu je ovšem obsažena jen „Fall to Pieces“.

 

Během roku 2005 bylo oznámeno, že skupina nahrává své druhé album, které mělo původně vyjít na jaře 2006 pod jménem Libertad. Album nakonec vyšlo v létě 2007 a předcházelo mu EP Melody and the Tyranny vydané v limitovaném počtu 5000 kopií.


Členové

 

* Slash - Kytara
* Dave Kushner - Kytara
* Duff McKagan - Basová kytara
* Matt Sorum - Bicí

 

Dřívejší členové

 

* Scott Weiland - Zpěv, klávesy

 

Diskografie


Alba

 

* Contraband 8. června 2004 #1 (U.S., 2x Platinové), (Kanada, 2x Platinové)
* Libertad 3. července 2007 #5

 

Velvet Revolver - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Velvet Revolver American Man akordy noty tab text,
Velvet Revolver Big Machine akordy noty tab text,
Velvet Revolver Can't Get It Out Of My Head akordy noty tab text,
Velvet Revolver Dirty Little Thing akordy noty tab text,
Velvet Revolver Do It For The Kids akordy noty tab text,
Velvet Revolver Don't Drop That Dime akordy noty tab text,
Velvet Revolver Fall To Pieces akordy noty tab text,
Velvet Revolver For A Brother akordy noty tab text,
Velvet Revolver Get Out The Door akordy noty tab text,
Velvet Revolver Gravedancer akordy noty tab text,
Velvet Revolver Headspace akordy noty tab text,
Velvet Revolver Illegal I Song akordy noty tab text,
Velvet Revolver Just Sixteen akordy noty tab text,
Velvet Revolver Let It Roll akordy noty tab text,
Velvet Revolver Loving The Alien akordy noty tab text,
Velvet Revolver Mary Mary akordy noty tab text,
Velvet Revolver Pills, Demons & Etc akordy noty tab text,
Velvet Revolver Set Me Free akordy noty tab text,
Velvet Revolver She Builds Quick Machines akordy noty tab text,
Velvet Revolver She Mine akordy noty tab text,
Velvet Revolver Slither akordy noty tab text,
Velvet Revolver Spay akordy noty tab text,
Velvet Revolver Spectacle akordy noty tab text,
Velvet Revolver Sucker Train Blues akordy noty tab text,
Velvet Revolver Suckertrain Blues akordy noty tab text,
Velvet Revolver Superhuman akordy noty tab text,
Velvet Revolver The Last Fight akordy noty tab text,
Velvet Revolver You Got No Right  akordy noty tab text,