Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Rainbow


Ritchie Blackmore's Rainbow - Man On The Silver Mountain (Black

Rainbow - Wikipedie

Rainbow (angl. duha) byla britská hardrocková skupina, kterou po odchodu z Deep Purple založil v roce 1975 kytarista Ritchie Blackmore. Koncerty Rainbow se svou úrovní vyrovnaly koncertům Deep Purple. Možná víc rozvíjeli improvizaci, plynule přecházeli z jedné skladby do druhé a mezi skladby spontánně vkládali melodie různého druhu například z klasické hudby.

 

Ronnie James Dio


Když v roce 1974 Ritchie Blackmore odešel z Deep Purple, tak společně s členy Electric Elves založil skupinu Rainbow (začátek roku 1975). A symbolem této skupiny, jak napovídá název, je Duha, kterou se Ritchie inspiroval pravděpodobně z California Jamu (1973), který měl maketu velké dřevěné duhy. Hned první album se jménem Rainbow (vyšlo v roce 1975) se setkalo s úspěchem a to především hit Man on the Silver Mountain. Ovšem tato první sestava nikdy živě nevystupovala. Následně se hudba Rainbow částečně inspirovala klasickou hudbou. To mělo za následek to, že skupina přibrala také violoncello. Také hudba podle toho začala vypadat, například zapojovala středověké motivy. Postupně obměněná sestava v roce 1976 vydala další album, Long live Rock 'n' Roll. Jehož titulní skladba je "Gates Babylon", "Kill King" a "Sensitive to Light". Po nahrání tohoto alba přišel známý, australský baskytarista Bob Daisley. Po celosvětovým turné v letech 1977/78 se Ronnie James Dio rozhodl skupinu opustit a odešel do Black Sabbath, kteří zrovna vyhodili Osbournea.

 

Graham Bonnet


Potom, co Ronnie James Dio se rozhodl ze skupiny odejít, tak Blackmore se rozhodl, zlanařit Iana Gillana. Naopak Ian chtěl Blackmorea do své skupiny. Což Ritchie odmítl a přivedl Grahama Bonneta. Hned první album nové sestavy mělo velký úspěch, a to hlavně písně "All Night Long" a " Since you Been Gone ". V roce 1980 se Bonnet rozhodl odejít

 

Joe Lynn Turner


Následně přišel nový americký zpěvák Joe Lynn Turner. Skupina v nové sestavě vydala nové allbum Difficult to Cure. Za povšimnutí stojí verze Beethovenovy Deváté symfonie a nejspíš nejlepší singl této skupiny I Surrender. V roce 1984 skupina ukončila svou činnost, když se po osmileté přestávce znovuobnovila původní sestava Deep Purple, ve které hráli Blackmore a Roger Glover, kteří se do ní vrátili. 14. března 1984 se skupina na japonském turné, za doprovodu japonského symfonického orchestru, rozloučila s fanoušky.

 

Návrat


Skupina se odmlčela na devět roků, během kterých vyšla jen remixovaná kompilace „Finyl Vinyl“ (1986) a vzpomínkové živé album „Live in Germany“ (1980). Na jaře roku 1993 Ritchie Blackmore, který v průběhu turné odešel z Deep Purple, dal v nové sestavě Rainbow znova do kupy a v roce 1995 vydali album „Stranger in Us All“. V následujícím roce k němu přibyl dvacet let starý záznam z koncertu pod názvem „Live in Europe“, na kterém hráli v sestavě Ronnie James Dio - zpěv, Ritchie Blackmore - kytara, Tony Carey - klávesy, Jimmy Bain - baskytara a Cozy Powell - bicí. Krátce na to začal Ritchie Blackmore pod názvem Blackmore's Night hrát hlavně renesanční hudbu hlavně s akustickou kytarou, flétnou a zpěvem své manželky Candice Night. 

 

Rainbow - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Rainbow Stargazer noty akordy tab text,
Rainbow Gates Of Babylon noty akordy tab text,
Rainbow Man On The Silver Mountain noty akordy tab text,
Rainbow Still I'm Sad noty akordy tab text,
Rainbow Kill The King noty akordy tab text,