Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Mountain


 

Wikipedie

 

Mountain je americká rocková skupina, založená koncem 60. let. Skupina prorazila v roce 1972, brzy poté se rozpadla a znovu reformovala a v posledních letech začala zase jezdit po koncertních turné.
Mountain zůstali populární v některých kruzích díky tomu, že v 70. letech nepatřili k hlavnímu proudu. Mountain ovlivnili vývoj hard rocku a jejich písnička "Mississippi Queen" se stala hitem rádia Hard Rock classic a umístila se jako číslo 98 v jejich přehledu 100 Greatest Artists of Hard Rock.


Historie

 

Skupina se zformovala, když kytarista Leslie West opustil rhytm and bluesovou skupinu Vagrants, nahrál sólové album nazvané Mountain s baskytaristou a bývalým producentem skupiny Cream, producentem Felixem Pappalardim. Album Mountain též představilo bývalého bubeníka skupiny Remains, N.D. Smarta a hráče na klávesové nástroje Steve Knighta. Westův syrový vokál a melodická bluesová kytara a Pappalardiho těžké a elegantní basové linky se staly pro skupinu Mountain charakteristickými. Skupina byla inspirována superskupinou Cream, jejímž neoficiálním členem byl Pappalardi, který na třetím albu Cream Wheels of Fire, přispěl svou hrou na varhany, housle, trumpetu, zvonkohru a navíc byl producentem tohoto alba. Mountain hráli na festivalu ve Woodstocku, ale neobjevili se ani na filmu ani na prvním albu věnovaném Woodstockému festivalu. Brzy poté, byl Smart nahrazen Laurence „Corky“ Laingem. První album skupiny , Climbing!, bylo vydán v roce 1970 a obsahovalo nejznámější písničku skupiny, která se jmenovala "Mississippi Queen". Písnička se umístila asi ve 40 žebříčcích někde uprostřed a celé album se dostalo do Top 20 v amerického žebříčku. Následující album, Nantucket Sleighride (1971), se též dostalo do Top 20 amerických alb, ale nepřineslo žádný hit. Po těchto raných albech pokračovala skupina ve sbírání uznání ze strany kritiků, ale nikdy nedosáhli většího komerčního úspěchu. Po Nantucket Sleighride skupina čelila tvůrčí krizi a ustrnula ve vývoji. Po vydání alba Mountain Live se skupina v roce 1972 rozpadla. West and Laing později zformovali skupinu West, Bruce and Laing s baskytaristou skupiny Cream Jackem Brucem. Tato skupina vydala tři alba. V roce 1974 West and Pappalardi reformovali skupinu Mountain s Allanem Schwartzbergem na bicí a Robertem Mannem na klávesy. Vydání double alba Twin Peaks předcházelo koncertní turné. V témže roce vyšlo album Avalanche s Langem a doprovodným kytaristou Davidem Perrym, který byl afro-amerického původu a byl na albu uveden pro „přidání barvy“. Až do poloviny 80. let nebylo o Mountain slyšet. Pak začal West, někdy s Langem někdy bez něho, hrát pod jmény Mountain, New Mountain nebo Leslie West Band. Dne 17. dubna 1983, Gail Collins Pappalardi, manželka Felixe Pappalardiho a spoluautorka textů a autorka nárhů většiny obalů alb skupiny, střelila Pappalardiho do krku, v jejich čtyřpodlažním apartmánu na East Side Manhattan. Pappalardi byl na místě prohlášen za mrtvého a jeho manželka Gail Collins, byla obviněna z vraždy druhého stupně. Později to bylo překlasifikováno jako zabití a byla odsouzena ke 4 letům vězení. Skupina se reformovala a Richie Scarlet převzal úlohu baskytaristy na tehdejším turné skupiny.


Diskografie

 

1970 Climbing!
1971 Nantucket Sleighride
1971 Flowers of Evil
1972 Mountain Live: The Road Goes Ever on
1974 Twin Peaks
1974 Avalanche
1985 Go For Your Life
2002 Mystic Fire
2004 Eruption
2007 Masters of War

 

Mountain - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

song
Mountain Boys In The Band akordy noty tab text,
Mountain Crossroader akordy noty tab text,
Mountain Don't Look Around akordy noty tab text,
Mountain For Yasgur's Farm akordy noty tab text,
Mountain King's Chorale akordy noty tab text,
Mountain Mississippi Queen akordy noty tab text,
Mountain Nantucket Sleighride akordy noty tab text,
Mountain Never In My Life akordy noty tab text,
Mountain Taunta (Sammy's Tune) akordy noty tab text,
Mountain The Animal Trainer And The Toad akordy noty tab text,
Mountain Theme For An Imaginary Western akordy noty tab text,