Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (2)

Chickenfoot


Chickenfoot - Big Foot Official Music Video [HD]

Chickenfoot

 

Wikipedie

 

Chickenfoot je americká hardrocková kapela, která vznikla v roce 2008. Je považovaná za superskupinu, protože všichni čtyři členové byli nebo jsou součástí známých kapel (i když Joe Satriani je známý spíš jako sólový umělec): zpěvák Sammy Hagar (ex-Van Halen a Montrose), basista Michael Anthony (ex-Van Halen), kytarista Joe Satriani a bubeník Chad Smith (Red Hot Chili Peppers).

 

Symbol a jméno kapely odkazují na mírový symbol a znak stopy amerického kuřete, ačkoliv basista Michael Anthony tvrdí, že název vznikl z počátečního Jam session mezi Hagarem, Smithem a Anthonym: "Na kuřecí noze jsou tři drápy a tam jsme byli tři." Později Anthony uvedl. "Jméno mělo být hovadina, které mělo být použito pouze na chvíli, ale pak se začali šířit zvěsti o skupině, a tak všichni používaly tento název, pak jsme si pomysleli: 'Serem na to, nazveme ji Chickenfoot'." Nyní Chickenfoot skládá druhé album, které plánují nahrát na podzim 2010.


Historie

 

Podle zpěváka Sammyho Hagara: "Chickenfoot začal se mnou, Michaelem Anthonym a Chadem Smithem jamováním v mém klubu, Cabo Wabo, v Mexiku. Pak se nás lidé začali ptát, kdy jedeme na tour, uděláme nahrávky, atd. Tak jsem řekl, že jestli to budeme chtít dělat pořádně, musíme mít kytaristu, takže jsme si zašli promluvit s Joem Satrianim. Pokud jde o mě, on je nejlepší kytarista na světě."

 

První vystoupení skupiny pohromadě bylo v lednu 2008 na Hagarově koncetu v Las Vegas. Koncert obsahoval set tří skladeb. "Rock And Roll" od Led Zeppelin, "Dear Mr. Fantasy" od Traffic a "Going Down", skladbu, kterou často hráli Hagar a Anthony v jejich jiné skupině, Los Tres Gusanos. Ohledně koncertu se vyjádřil Michael Anthony. "V tu chvíli jsme věděli, že tam byl náboj. Bylo tam spoustu zábavy a okamžité uspokojení z publika bylo skvělé. Rozhodli jsme se udělat další krok a udělat to, co jsme mohli. Lepší, než si to nechat ujít."

 

Během přestávky v programu Satrianova turné, se čtyři lidé sešli u Hagara doma, aby natočily demo a nakonec natočily celé album se Skywalker Sound.

 

Debutové album skupiny, Chickenfoot, bylo vydáno 4. července 2009. Na ten den, natočila skupina Chickenfoot skladbu "Oh Yeah" na The Tonight Show s Conanem O'Brienem. Chickenfoot následně začala tour v Evropě a v Americe.

 

V říjnu 2009 se Smith znovu spojil s Red Hot Chili Peppers na práci na desátém studiovém albu, to nakonec způsobilo dočasné přerušení skupiny. Navzdory tomu, skupina se stále objevovala v televizi a znovu zahrála 6. listopadu 2009 skladby "Sexy Little Thing" a "Oh Yeah" v broadcastu Jimmy Kimmel Live (natočeno 5. listopadu 2009). Smith uvedl: "Jistě, ještě bude místo pro práci s těmi kluky. Cítím se trochu špatně - dostáváme všude nabídky, ale letos na podzim se musím vrátit do mého manželství. Chickenfoot je jako moje milenka. Máme dynamiku děje a je velmi organická a přirozená. To se stane, když se to stane. Jsme v pozici, kde se nic nemá nutit dělat - jsme šťastní mít něco, co je zábava dělat." Toto Smith také uvedl v rozhovoru pro MusicRadar.com 24. srpna 2009.

 

Jako host na VH1 Klasické "That Metal Show" 17. dubna 2010 Joe Satriani uvedl, že se na druhém albu skupiny Chickenfoot pracuje a že on a Hagar měli společně několik psacích zasedaní a že se štěstím vyjde v roce 2010. Ve stejném měsíci členové skupiny Chickenfoot nadabovali sami sebe v seriálu Aqua Teen Hunger Force.

 

6. května 2010 Smith potvrdil, že Chickenfoot budou natáčet druhé album na podzim 2010, po dokončení natáčení alba pro Red Hot Chili Peppers. Přibližně ve stejnou dobu potvrdil Satriani, že řada písní byla napsaná, včetně jedné s názvem "Come Closer", která začíná jednoduše piánem a pěveckým číslem.

 

Členové

 

Sammy Hagar – zpěv, rytmická kytara
Joe Satriani – kytara, klávesy, doprovodný zpěv
Michael Anthony – basová kytara, doprovodný zpěv
Chad Smith – bicí, perkuse 

 

Chickenfoot - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

 

Chickenfoot Avenida Revolucion noty akordy tab text,
Chickenfoot Down The Drain noty akordy tab text,
Chickenfoot Future In The Past noty akordy tab text,
Chickenfoot Get It Up noty akordy tab text,
Chickenfoot Learning To Fall noty akordy tab text,
Chickenfoot My Kinda Girl noty akordy tab text,
Chickenfoot Oh Yeah noty akordy tab text,
Chickenfoot Runnin' Out noty akordy tab text,
Chickenfoot Sexy Little Thing noty akordy tab text,
Chickenfoot Soap On A Rope noty akordy tab text,
Chickenfoot Turnin' Left noty akordy tab text,