Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Shrek


Shrek

Wikipedie

 

Shrek je počítačem animovaný film z roku 2001 na motivy pohádkové knihy Shrek!, kterou v roce 1990 napsal William Steig. Film vznikl ve studiu DreamWorks Animation SKG pod vedením režisérů Andrewa Adamsona a Vicky Jenson. Jako vůbec první film získal Oscara v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film. Postavám propůjčily svůj hlas známé filmové hvězdy jako Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, a John Lithgow. V roce 2008 ho Americký filmový institut zařadil mezi 10 nejlepších animovaných filmů na světě. Na film navazují další filmy Shrek 2, Shrek Třetí a Shrek: Zvonec a konec.


Děj

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

 

Zlobr Shrek, který pokojně žije v bažině, je vyrušen, když k němu přijde několik pohádkových postav, které do bažiny vyhnal Lord Farquaad. Společně s Oslíkem, kterého pozná na cestě, se Shrek vydá do Farquaadova paláce Dulac. Objeví se tam zrovna ve chvíli, kdy probíhá rytířský turnaj o to, kdo osvobodí princeznu Fionu a přivede ji, aby si ji mohl Farquaad vzít. Shrek zastraší všechny rytíře a dohodne se s Farquaadem, že mu dovede Fionu a on na oplátku vyžene pohádkové bytosti z jeho bažiny.

 

Shrek s Oslíkem se tedy vydají k hradu, kde je Fiona uvězněná. Oslík zvládne souboj s drakem. Poté, co zjistí, že to je dračice, která se do něj zamilovala, začne si s ní povídat. Když Shrek najde Fionu, Fiona je vyděšená, že její zachránce je zlobr. Když hrad opouštějí, Shrek zachrání Oslíka od dračice, která ho nyní nechce pustit. Dračice se rozčílí, vyžene Shreka, Oslíka a Fionu, ale nepronásleduje je. Během cesty zpět k Farquaadovi zjistí Shrek a Fiona, že toho mají mnoho společného, a zamilují se do sebe. V noci se ale Fiona schovává, protože se proměňuje ve zlobřici. Jedné noci si Shrek myslí, že je to proto, že jí vadí jeho podoba. Oslík pak ale objeví Fionu ve zlobří podobě. Ta se mu svěří, že byla jako malá zakletá a že pouze polibek její pravé lásky jí může vrátit navěky tu správnou podobu. Oslík ale musel slíbit, že to neřekne Shrekovi. Fiona říká, že to vyřeší sama. Druhý den ale přijede Lord Farquaad a odveze si ji. Shrek se vrátí do své bažiny, která je konečně prázdná, ale zjistí, že Fionu postrádá.

 

Oslík Shrekovi řekne, že Fiona se brzy vdá, což ho přiměje k tomu, aby se vydal do Dulacu. K tomu jim pomůže dračice, která pronásledovala Oslíka. Svatbu přeruší před tím, než Farquaad políbí Fionu, ale také krátce před západem slunce, takže všichni pak vidí Fionu ve zlobří podobě. Farquaada změna rozčílí a přikáže zabít Shreka i Fionu, ale dračice všechny zažene. Shrek a Fiona se políbí, ale Fioně zůstane zlobří podoba, podoba, kterou neočekávala, ale která se Shrekovi líbí. Vezmou se a vydají se na svatební cestu.


Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.


Obsazení


Mike Myers Shrek
Eddie Murphy Oslík
Cameron Diaz Princezna Fiona
John Lithgow Lord Farquaad

 

Shrek - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Shrek Accidentally In Love akordy noty tab text,
Shrek All Star akordy noty tab text,
Shrek Best Years Of Our Lives akordy noty tab text,
Shrek Big Bright Beautiful World akordy noty tab text,
Shrek Build A Wall akordy noty tab text,
Shrek Donkey Pot Pie akordy noty tab text,
Shrek Don't Let Me Go akordy noty tab text,
Shrek Fairy Godmother Song akordy noty tab text,
Shrek Finale (This Is Our Story) akordy noty tab text,
Shrek Freak Flag akordy noty tab text,
Shrek Holding Our For A Hero akordy noty tab text,
Shrek I Know It's Today akordy noty tab text,
Shrek I Think I Got You Beat akordy noty tab text,
Shrek I'm A Believer akordy noty tab text,
Shrek I'm On My Way akordy noty tab text,
Shrek It Is You (I Have Loved) akordy noty tab text,
Shrek Little Drop Of Poison akordy noty tab text,
Shrek Livin' La Vida Loca akordy noty tab text,
Shrek Make A Move akordy noty tab text,
Shrek More To The Story akordy noty tab text,
Shrek Morning Person akordy noty tab text,
Shrek Stay Home akordy noty tab text,
Shrek Story Of My Life akordy noty tab text,
Shrek The Ballad Of Farquaad akordy noty tab text,
Shrek This Is How A Dream Comes True akordy noty tab text,
Shrek Travel Song akordy noty tab text,
Shrek What's Up, Duloc? akordy noty tab text,
Shrek When Words Fail akordy noty tab text,
Shrek Who I'd Be akordy noty tab text,
Shrek You're So True akordy noty tab text,