Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Lead Belly


Lead Belly Sings Goodnight Irene

Leadbelly (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Leadbelly, vlastním jménem Huddie William Ledbetter (29. leden 1888, Mooringsport, Louisiana – 6. prosinec 1949, New York), byl americký folkový muzikant, významný díky svým silným vokálům, virtuozitou hry na 12strunnou kytaru a sborníkem folkových písní, který sepsal.

 

I když hrál hlavně na 12strunnou kytaru, uměl také hrát na piano, mandolínu, violu, foukací harmoniku a akordeon. V některých nahrávkách (v jedné ze svých verzí folkové balady „John Hardy“) hraje místo na kytaru na akordeon. V dalších nahrávkách jen zpívá a tleská do rytmu. Témata Lead Bellyho hudby pokryla široké spektrum věcí. Například náboženské písně, bluesové písně o ženách, alkoholu a rasismu a folkové písně o kovbojích, vězení a tanci. Psal také písně o slavných lidech té doby, jako byli Franklin Roosevelt, Adolf Hitler, Jean Harlow a Howard Hughes.

 

Lead Belly - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

song
Lead Belly Bourgeois Blues akordy noty tab text,
Lead Belly Fannin Street akordy noty tab text,
Lead Belly Good Morning Blues akordy noty tab text,
Lead Belly Goodnight Irene akordy noty tab text,
Lead Belly Midnight Special akordy noty tab text,
Lead Belly Silver City Bound akordy noty tab text,
Lead Belly Where Did You Sleep Last Night akordy noty tab text,
Lead Belly You Know I Got To Do It akordy noty tab text,