Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (2)

Peter Green


FLEETWOOD MAC - Albatross (1970 UK TV Performance) ~ HIGH QUALIT

Peter Green (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Peter Green (narozen jako Peter Allen Greenbaum, 29. října 1946, Bethnal Green, Anglie) je blues-rockový kytarista a spoluzakladatel skupiny Fleetwood Mac.

 

Mnohými je považován za nejlepšího bílého bluesového kytaristu vůbec. Svoji profesionální kariéru začal ve skupině John Mayall & the Bluesbreakers, v roce 1967 ji opustil, aby zformoval Fleetwood Mac, kde setrval až do roku 1970, kdy pro prohlubující se psychické problémy odešel. Nahrál jedno sólové album a v podstatě zmizel z hudebního dění, až na nějaká drobná hostování. Střídal vícero zaměstnaní, byl víckrát hospitalizován a koncem 70. let se znovu vrátil k hudbě, nahrával pravidelně až do poloviny 80. let, kdy znovu odešel do ústraní.

 

Na podnět dlouholetého kamaráda Nigela Watsona se po dlouhé přestávce znovu vrátil a založil s ním skupinu Peter Green Splinter Group, se kterou účinkoval osm let až do roku 2004, kdy ji opustil. V současnosti žije ve Švédsku.

 

Peter Green - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

product_code
Peter Green Albatross akordy noty tab text,
Peter Green Black Magic Woman akordy noty tab text,
Peter Green Man Of The World akordy noty tab text,
Peter Green Merry Go Round akordy noty tab text,
Peter Green Need Your Love So Bad akordy noty tab text,
Peter Green Oh Well (Part 1) akordy noty tab text,
Peter Green The Green Manalishi akordy noty tab text,
Peter Green Watch Out akordy noty tab text,