Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Thom Yorke


Thom Yorke - Harrowdown Hill

Thom Yorke

 

Wikipedie

 

Thom Yorke, celým jménem Thomas Edward Yorke, (* 7. října 1967, Wellingborough, Northamptonshire, Anglie) je zpěvák a spoluzakladatel alternativně rockové skupiny Radiohead. Hraje především na akustickou a elektrickou kytaru a na klavír. Ovládá ale i hru na baskytaru a bicí. Jako vokalista hostoval na studiových albech pro Björk, PJ Harvey, DJ Shadow a UNKLE. V současné době žije v centru Oxfordu s partnerkou Rachel Owen. Mají spolu dvě děti: Noaha (* 2001, Thom mu věnoval album Amnesiac) a Agnes (* 2004). Rachel a Thom jsou spolu od univerzitního studia.

Biografie

 

Od svého narození trpí Thom paralýzou levého očního víčka. Mezi prvním a šestým rokem života podstoupil sérii operací. Jeho hendikep (tzv. lenivé oko - amblyopia) spolu se zaměstnáním svého otce, které si vyžadovalo časté změny bydliště, způsobily, že Thom měl v dětství problémy najít si kamarády a trpěl pocity osamělosti. Rodina se nakonec usadila v Oxfordshire. Thom navštěvoval internátní školu Abingdon School, kde poznal přátele, s kterými v roce 1986 zformoval skupinu Radiohead. Na University of Exeter studoval dějiny umění a angličtinu. Pracoval také v místní psychiatrické léčebně. Thom Yorke je také politický aktivista. Angažuje se ve prospěch organizací Přátelé Země, Amnesty International a kampaní Make Poverty History, Make Trade Fair a The Big Ask. 10. července 2006 vyšlo Thomovo první sólové album s názvem The Eraser. 

 

Thom Yorke - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

song
Thom Yorke Analyse akordy noty tab text,
Thom Yorke And It Rained All Night akordy noty tab text,
Thom Yorke Atoms For Peace akordy noty tab text,
Thom Yorke Black Swan akordy noty tab text,
Thom Yorke Cymbal Rush akordy noty tab text,
Thom Yorke Harrowdown Hill akordy noty tab text,
Thom Yorke Skip Divided akordy noty tab text,
Thom Yorke The Clock akordy noty tab text,
Thom Yorke The Eraser akordy noty tab text,