Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Nine Inch Nails


Nine Inch Nails Tension 2013

Nine Inch Nails

 

Wikipedie

 

Nine Inch Nails, známí také pod zkratkami NIN či NIИ, je americká rocková skupina založená v Clevelandu v roce 1988 frontmanem a jediným stálým členem Trentem Reznorem. Sám Reznor, zpěvák, producent a multiinstrumentalista, je při živých vystoupeních doprovázen regulérní kapelou. Hudební styl Nine Inch Nails je velmi různorodý, bývají řazeni mezi Industrial rock, alternativu, synth pop apod. Některé skladby jsou čistě instrumentální a daly by se označit jako dark ambient (Ghosts I–IV).[1] Mezi hudebníky, kteří v Nine Inch Nails hráli či hrají patří Robin Finck, Jerome Dillon, Dave Grohl, Danny Lohner, Jeff Ward, Charlie Clouser či Alex Carapetis, Chriss Vrenna, James Wooley, Richard Patrick, Martin Atkins, Jeordie Osbourne White (Twiggy Ramirez), Allesandro Cortini, Aaron North či Josh Freese. V rámci mnoha svých turné Nine Inch Nails procestovali celý svět. Zejména v období alb Broken až The Downward Spiral se odlišovali svými destrukčními kousky na koncertním pódiu. Hudební nástroje byly často úplně zničeny. To vše bylo zapříčiněno závislostí na drogách a alkoholu Trenta Reznora. Ten také s alkoholem a kokainem v roce 2001 definitivně skončil. V roce 1994 navštívili Nine Inch Nails také Česko, hráli v Lucerně.
 

European Tour 2007 a European Summer Tour 2007

 

Nine Inch Nails vyrazili 10. února 2007 na své evropské turné. Dvouměsíční koncertní turné obsahovalo kolem čtyřiceti koncertů po celé západní a severní Evropě (města jako Mnichov, Lisabon...). Sestava kapely byla stejná, jako při předchozím With_Teeth tour (tj. Aaron North, Jeordie Osbourne White aka Twiggy Ramirez, Josh Freese a Alessandro Cortini). Při prvním koncertu v Lisabonu byla představena poprvé v historii NIN skladba „Last“, která si svou živou premiéru odbyla po patnácti letech od vydání na EP Broken. Později se premiéry dočkaly skladby z nového alba Year Zero, jako např. „Survivalism“, „The Great Destroyer“, „Me, I'm Not“ atd. Během letního evropského turné, které začalo 1. srpna 2007, zavítala kapela do východní Evropy a Asie. Nine Inch Nails hráli premiérově v Rusku, Číně, Izraeli, Maďarsku a na Slovensku. Po třínacti letech také zavítali do České republiky (13. srpna 2007, zimní stadion Slavia), den předtím hráli v Bratislavské Incheba Expo Aréně. Turné ukončili v australském Sydney. V ČR opět vystoupili 24.6.2009 v pražské O2 Areně.


Diskografie

 

1989: Pretty Hate Machine
1992: Broken
1994: The Downward Spiral
1999: The Fragile
2005: With Teeth
2007: Year Zero
2008: Ghosts I–IV
2008: The Slip

 

Nine Inch Nails - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

song
Nine Inch Nails Down In It akordy noty tab text,
Nine Inch Nails Head Like A Hole akordy noty tab text,
Nine Inch Nails Kinda I Want To akordy noty tab text,
Nine Inch Nails Ringfinger akordy noty tab text,
Nine Inch Nails Sanctified akordy noty tab text,
Nine Inch Nails Sin akordy noty tab text,
Nine Inch Nails Something I Can Never Have akordy noty tab text,
Nine Inch Nails Terrible Lie akordy noty tab text,
Nine Inch Nails That's What I Get akordy noty tab text,
Nine Inch Nails The Only Time akordy noty tab text,