Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Manic Street Preachers


Manic Street Preachers - Your Love Alone Is Not Enough

Manic Street Preachers (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Manic Street Preachers je velšská rocková skupina, která byla založena roku 1986 a její současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák James Dean Bradfield, baskytarista a textař Nicholas Allen ’Wire’ Jones a bubeník Sean Anthony Moore.

 

Historie

 

Do roku 1995 byl součástí kapely také Richard James Edwards. 1. února 1995, po vydání nejponuřejší desky The Holy Bible, sebedestruktivní "Richey" záhadně zmizel a dodnes není známo, kde se nachází a zda je ještě naživu. Zbylá trojice poté vydala melancholické album Everything Must Go a získala s ním 2 BRIT Awards za nejlepší album a kapelu. Totéž si kapela zopakovala s následujícím albem This Is My Truth, Tell Me Yours, vlivný hudební časopis Q kapelu mezitím v roce 1998 zvolil Nejlepší současnou kapelou na světě. Následné album Know Your Enemy se opět neslo v raném punkovém a sociálně angažovaném duchu, kapela jej koncertně představila v kubánské Havaně. Opětné nostalgické a elegické zklidnění přinesla deska Lifeblood, na níž se MSP částečně odklonili od kytarového zvuku. Album Send Away The Tigers vrátilo Manics ke stadiónovému hymnickému rocku druhé poloviny 90. let a duet se zpěvačkou Ninou Persson z kapely The Cardigans přinesl kapele ocenění Q Awards za nejlepší track roku 2007. V České republice hráli Manics, v roce 2002 v Praze. Letos se představí na open air festivalu v Trutnově.


Diskografie


Alba

 

* 1992 – Generation Terrorists
* 1993 – Gold Against the Soul
* 1994 – The Holy Bible
* 1996 – Everything Must Go
* 1998 – This Is My Truth Tell Me Yours
* 2001 – Know Your Enemy
* 2004 – Lifeblood
* 2007 - Send Away The Tigers
* 2009 - Journal for Plague Lovers
* 2010 - Postcards From A Young Man

 

EP

 

* 1990 – New Art Riot EP
* 2005 – God Save the Manics

 

Kompilace

 

* 2002 – Forever Delayed: The Greatest Hits
* 2003 – Lipstick Traces

 

Manic Street Preachers - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

song
Manic Street Preachers Autumnsong akordy noty tab text,
Manic Street Preachers I'm Just A Patsy akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Imperial Bodybags akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Indian Summer akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Rendition akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Send Away The Tigers akordy noty tab text,
Manic Street Preachers The Second Great Depression akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Underdogs akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Winterlovers akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Working Class Hero [Lennon, John] akordy noty tab text,
Manic Street Preachers Your Love Alone Is Not Enough akordy noty tab text,