Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (2)

Fratellis


The Fratellis - Chelsea Dagger

The Fratellis (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

The Fratellis je skupina pocházející ze skotského města Glasgow. Hlavním žánrem skupiny je především rock, konkrétně indie a alternativní, avšak většinou jejich písně zasahují i do Post-punku. Tříčlenná kapela se skládá z kytaristy a hlavního zpěváka Johna Lawlera alias Jona Fratelli, baskytaristy Barryho Wallace neboli Barryho Fratelli a bubeníka, doprovodného vokalisty, příležitostného kytaristy a hráče na banjo Gordona McRoryho, jehož pseudonym je Mince Fratelli.
[editovat] Počátky skupiny a první EP

 

Na první vystoupení čekala kapela do 4. března 2005, kdy odehrála menší koncert v glasgowském podniku O'Henry's Bar. Ještě v témže roce se Fratellis probojovali do skotského rádia Beat 106, dnešního XFM Scotland. Při koncertu v McChuills Bar je objevil jejich současný manažer Tony Fratelli, a tak po pouhých devíti odehraných vystoupeních podepsala skupina smlouvu s vydavatelstvím Fallout Records.

 

Jejich první EP s názvem The Fratellis EP nenechalo na sebe dlouho čekat. Ve formě 7" vinylu a CD bylo EP vydáno 7. dubna 2006 a objevily se na něm celkem 3 skladby - „Creepin' Up The Backstairs“, „Stacie Anne“ a „The Gutterati?“. 10. srpna 2006 vyšlo číslo prestižního hudebního magazínu NME, který představil The Fratellis jako nejlepší nově vzniklou kapelu v Británii. V roce 2009 se kapela rozpadla a vzhledem k tomu, že každý ze členů již hraje v jiné kapele, je jejich návrat v nedohlednu.

 

Fratellis - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, akordy na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

song
Fratellis A Heady Tale akordy noty tab text,
Fratellis Acid Jazz Singer akordy noty tab text,
Fratellis Baby Fratelli akordy noty tab text,
Fratellis Babydoll akordy noty tab text,
Fratellis Creepin Up The Backstairs akordy noty tab text,
Fratellis Cuntry Boys And City Girls akordy noty tab text,
Fratellis Doginabag akordy noty tab text,
Fratellis Everybody Knows You Cried Last Night akordy noty tab text,
Fratellis Flathead akordy noty tab text,
Fratellis For The Girl akordy noty tab text,
Fratellis Got Ma Nuts From A Hippy akordy noty tab text,
Fratellis Henrietta akordy noty tab text,
Fratellis Chelsea Dagger akordy noty tab text,
Fratellis Jesus Stole My Baby akordy noty tab text,
Fratellis Look Out Sunshine! akordy noty tab text,
Fratellis Lupe Brown akordy noty tab text,
Fratellis Milk And Money akordy noty tab text,
Fratellis Mistress Mabel akordy noty tab text,
Fratellis My Friend John akordy noty tab text,
Fratellis Ole Black 'n' Blue Eyes akordy noty tab text,
Fratellis Shameless akordy noty tab text,
Fratellis Stragglers Moon akordy noty tab text,
Fratellis Tell Me A Lie akordy noty tab text,
Fratellis Vince The Loveable Stoner akordy noty tab text,
Fratellis Whistle For The Choir akordy noty tab text,