Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Elliot Smith


Elliott Smith: Angeles

Elliott Smith (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Elliott Smith (narozený jako Steven Paul Smith, 3. srpna 1969, Omaha, – 21. října 2003, Los Angeles) byl americký písničkář a hudebník. Vyrůstal v Texasu, ale významnou část života pobýval v Portlandu ve státě Oregon, kde poprvé začala narůstat jeho popularita. Jako hlavní nástroj používal kytaru, ale uměl dobře hrát i na klavír, klarinet, basovou kytaru, harmoniku a bicí. Měl zvláštní, šeptavý hlasový projev a používal vícestopé nahrávání pro vytvoření určité polohy, struktury a harmonie svého hlasu.

 

Nejdříve působil několik let v rockové kapele Heatmiser, roku 1994 se vydal na sólovou dráhu, když začal nahrávat u nezávislých společností Cavity Search Records a Kill Rock Stars. V roce 1997 podepsal smlouvu se společností Dreamworks Records, pro kterou vytvořil dvě alba. Součástí mainstreamové hudební scény se začínal stávat v roce 1998, když jeho nahrávka Miss Misery, ze soundtracku k filmu Dobrý Will Hunting, byla nominována na Oscara v kategorii Nejlepší originální píseň.

 

Smith trpěl depresemi, byl závislý na alkoholu a také drogách, proto se tyto témata často objevovaly v jeho textech. V věku 34 let zemřel v Los Angeles, když podlehl zranění v důsledku dvou bodných ran ve svém hrudníku. Podle pitevní zprávy se nepodařilo prokázat, zda šlo nebo nešlo o sebevraždu. V okamžiku své smrti Smith pracoval na šestém studiovém albu From a Basement on the Hill, které bylo následně posmrtně vydáno.

 

Elliot Smith - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, akordy na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

Elliot Smith A Fond Farewell akordy noty tab text,
Elliot Smith Alameda akordy noty tab text,
Elliot Smith Angel In The Snow akordy noty tab text,
Elliot Smith Angeles akordy noty tab text,
Elliot Smith Ballad Of Big Nothing akordy noty tab text,
Elliot Smith Between The Bars akordy noty tab text,
Elliot Smith Can't Make A Sound akordy noty tab text,
Elliot Smith Coming Up Roses akordy noty tab text,
Elliot Smith Condor Ave. akordy noty tab text,
Elliot Smith Easy Way Out akordy noty tab text,
Elliot Smith Everything Reminds Me Of Her akordy noty tab text,
Elliot Smith Independence Day akordy noty tab text,
Elliot Smith Let's Get Lost akordy noty tab text,
Elliot Smith Miss Misery akordy noty tab text,
Elliot Smith Needle In The Hay akordy noty tab text,
Elliot Smith Pretty (Ugly Before) akordy noty tab text,
Elliot Smith Pretty Mary K akordy noty tab text,
Elliot Smith Roman Candle akordy noty tab text,
Elliot Smith Say Yes akordy noty tab text,
Elliot Smith Somebody That I Used To Know akordy noty tab text,
Elliot Smith Son Of Sam akordy noty tab text,
Elliot Smith Tomorrow Tomorrow akordy noty tab text,
Elliot Smith Waltz No.2 (XO) akordy noty tab text,
Elliot Smith Wouldn't Mama Be Proud akordy noty tab text,