Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Kytara (1)

Damien Rice


Damien Rice - The Blower's Daughter

Damien Rice (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Damien Rice (* 7. prosince 1973) je irský folkový zpěvák, skladatel a kytarista. Je jedním z nejznámějších irských hudebních umělců.

 

 

Život a kariéra

 

Damien Rice se narodil na začátku 70. let v Dublinu otci Georgovi a matce Maureen. Brzy po jeho narození se rodina přestěhovala do Celbrigde, v hrabství Kildare, které leží v jihovýchodním Irsku.

 

Svou profesionální kariéru začínal jako člen rockové skupiny Juniper. Kapela nikdy nevydala žádnou desku, nahrála pouze EP s názvem Manna a dva singly Weatherman a World is dead before they split. Když se Damien Rice rozhodl pro sólovou kariéru, odstěhoval se v roce 1999 do Toskánska (Itálie), následně cestoval po celém světě a živil se hraním na ulici.

 

Když se po roce vrátil do Dublinu, vypůjčil si peníze a nahrál demo snímek, který poslal Davidu Arnoldovi, producentovi a filmovému skladateli, který je znám spoluprácí se zpěvačkou Björk. Arnoldovi se jeho muzika zalíbila a poskytl mu dostatek financí pro natačení jeho první desky.

 

Deska s názvem O byla v červnu 2002 vydána v Irsku a Velké Británii, o rok později vyšla v Evropě a USA a byla vřele přijata kritikou. V roce 2003 vyhrál prestižní cenu Shortlist Music Prize, zároveň byl nominován na Meteor Irish Music Awards a British Awards.

 

I když byla první deska opěvována všemi hudebními znalci, slávu mu přineslo až propůjčení písní do filmů a TV show. Asi nejznámějším filmem, kde se Damienovi písně objevily, byl film Na dotek s Julii Roberts, Natalii Portman a Judem Law v hlavních rolích. Titulní píseň The Blower´s Daughter se stala okamžitě celosvětovým hitem. Dalšími snímky, kde se objevily jeho písně, jsou například Vysvobození, V dobré společnosti a seriály Dr. House, Ztraceni, Alias a Chirurgové. Singl 9 Crimes z jeho nové desky byl k slyšení v třetím pokračování Shreka.

 

Svoji další desku s podobným jednoduchým názvem 9 Damien Rice vydal v listopadu 2006.

 

Členy jeho doprovodné kapely jsou Vyvienne Long (violoncello), Shane Fitzsimons (baskytara), Tom Osander (bicí nástroje). S kapelou při některých koncertech vystupují také Joel Shearer (kytara) a Cora Venus Lunny (viola). Dlouholetá Damienova spolupracovnice, Lisa Hannigan, která k mnoha písním nazpívala nezaměnitelné vokály, z kapely odešla v roce 2007. Damien spolupracoval také s řadou dalších umělců, namátkou s The Frames, Glenem Hansardem a Tori Amos.

 

Damien Rice se angažuje v různých charitativních nevládních organizacích (např. Greenpeace, U.S. Campaign for Burma). S Lisou Hannigan natočili charitativní song Unplayed Piano, pro album War Child nahrál starou píseň od Juniper Crosseyed Bear, s mnoha irskými umělci se podílel na vydání charitativního alba The Cake Sale. V červenci 2007 vystoupil na Live Earth, koncertu podporující boj proti klimatickým změnám.


Diskografie


Singly

 

* 2001 - The Blower´s Daughter
* 2002 - Cannonball
* 2002 - Volcano
* 2003 - Woman Like A Man
* 2004 - Moody Monday/Lonelily
* 2004 - Lonely Soldier
* 2004 - Cannonball (remix)
* 2004 - The Blower´s Daughter (dotisk)
* 2005 - Volcano (dotisk)
* 2006 - 9 Crimes
* 2007 - Rootless Tree
* 2007 - Dogs

 

Alba

 

* 2002 - O
* 2004 - B-Sides
* 2006 - 9
* 2007 - Live from The Union Chapel

 

Damien Rice - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, akordy na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

Damien Rice 9 Crimes akordy noty tab text,
Damien Rice Accidental Babies akordy noty tab text,
Damien Rice Amie akordy noty tab text,
Damien Rice Cannonball akordy noty tab text,
Damien Rice Coconut Skins akordy noty tab text,
Damien Rice Cold Water akordy noty tab text,
Damien Rice Delicate akordy noty tab text,
Damien Rice Dogs akordy noty tab text,
Damien Rice Elephant akordy noty tab text,
Damien Rice Eskimo akordy noty tab text,
Damien Rice Grey Room akordy noty tab text,
Damien Rice Cheers Darlin' akordy noty tab text,
Damien Rice I Remember akordy noty tab text,
Damien Rice Me, My Yoke And I akordy noty tab text,
Damien Rice Older Chests akordy noty tab text,
Damien Rice Prague akordy noty tab text,
Damien Rice Rootless Tree akordy noty tab text,
Damien Rice Silent Night akordy noty tab text,
Damien Rice Sleep Don't Weep akordy noty tab text,
Damien Rice The Animals Were Gone akordy noty tab text,
Damien Rice The Blowers Daughter akordy noty tab text,
Damien Rice Volcano akordy noty tab text,