Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Beck


Beck - Loser

Beck (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

Beck Hansen (* 8. července 1970 jako Beck David Campbell) je americký zpěvák, textař a multiinstrumentalista, několikanásobný držitel Grammy.[1]

 

Jeho hudba je směsicí mnoha stylů, sám Beck ji charakterizuje jako alternativní pop s prvky folku, psychedelie, hip hopu, country, blues, R&B, funku, indie rocku, noise rocku, experimental rocku, jazzu, lounge a Brazilian music.[2]

 

Mezi jeho nejvíce prodávané počiny se řadí desky Mellow Gold a Odelay, které si i částečně sám produkoval. Album Odelay bylo časopisy Rolling Stone, NME a Mojo vyhlášeno deskou roku a obdrželo nominaci na Grammy. V roce 2000 proměnil další nominaci na Grammy za album Midnite Vultures - zvítězil v kategorii „Best Alternative Music Performance".[2]

 

 

Hudební kariéra

 

Narodil se v Los Angeles, jeho otec se jmenoval David Campbell a matka Bibbe Hansen. Právě po této kanadské hudebnici s norskými a švédskými kořeny převzal své umělecké jméno.

 

V polovině 80. let opustil střední školu, aby cestoval po světě a sám se vzdělával. Hudební dovednosti si zdokonaloval v Německu, kde trávil čas se i svým dědečkem Alem Hansenem. Na konci 80. let pobýval v New Yorku, kde byl ovlivněn punkem, který se hrál v tamějších klubech.

 

Svou první kazetu nazvanou Banjo Story nahrál v roce 1988. Jednalo se o směsici folku a poezie z ulice a podobně jako dalších šest nahrávek, ani tato nikdy nevyšla. Po návratu zpět do L. A. dostal nabídku od jednoho labelu na spolupráci s producentem Karlem Stephensonem a společně natočili velký hit „Looser". Ten vyšel v roce 1994 na malé nezávislé značce Bong Load a stal se hitem na nezávislých rádiích v L. A. Ještě ten rok vyšlo první album Mellow Gold (1994) a singl „Looser" se dostal i do velké distribuce a okamžitě obsadil přední místa hitparád, album ho záhy následovalo.

 

Ve stejném roce vyšla také dvě nezávislá alba Stereopathetic Soulmanure a One Foot In The Grave, která obsahovala starší Beckův materiál. Na druhém studiovém albu se jako producenti objevili The Dust Brothers. Odelay vyšlo v červnu 1996 a ihned začalo sklízet úspěchy v hitparádách, prodalo se ho přes dva milióny kopií.

 

Následovalo Mutations (1998), jemné stylové album s nádechem folku, další deska Midnite Vultures (1999) je variací funku a R&B. V roce 2000 vyhrála Grammy v kategorii „Best Alternative Music Performance". Sea Change (2002) byla další folkovější deska a Beck jí věnoval zvláštní promo při svých koncertech. Nechal kapelu večeřet přímo na pódiu a sám pak hrál na kytaru a zpíval.

 

V roce 2005 vychází album Guero opět ve spolupráci s Dust Brothers a na konci roku pak jeho remixová podoba Guerolito. Nahrávání desátého studiového alba trvalo téměř tři roky, vyšlo až v říjnu 2006. Časopis Rolling Stone mu přisoudil 24. pozici v hodnoceni nejlepších desek roku 2006, v magazínu Spin obsadilo 10. místo v žebříčku „40 Nejlepších alb roku 2006".


Diskografie


Studiová alba

 

* 1993 - Golden Feelings
* 1994 - Stereopathetic Soulmanure
* 1994 - One Foot In The Grave
* 1994 - Mellow Gold
* 1996 - Odelay
* 1998 - Mutations
* 1999 - Midnite Vultures
* 2002 - Sea Change
* 2005 - Guero
* 2006 - The Information
* 2008 - Modern Guilt

 

EP a kompilace

 

* 1994 - A Western Harvest Field by Moonlight (EP)
* 1998 - The Mutations Conversations (5-ti písňové CD)
* 2000 - Stray Blues (kolekce béčkových singlů, vyšlo pouze v Japonsku)
* 2001 - Beck (EP)
* 2005 - Game Boy Variations (remixové EP desky Guero)
* 2005 - Guerolito (remixová kompilace)
* 2005 - A Brief Overview (promo kompilace)

 

Beck - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, akordy na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy


Beck All In Your Mind (It's All In Your Mind) akordy noty tab,
Beck Already Dead akordy noty tab,
Beck Black Tambourine akordy noty tab,
Beck Broken Drum akordy noty tab,
Beck Earthquake Weather akordy noty tab,
Beck Emergency Exit akordy noty tab,
Beck End Of The Day akordy noty tab,
Beck E-pro akordy noty tab,
Beck Farewell Ride akordy noty tab,
Beck Girl akordy noty tab,
Beck Go It Alone akordy noty tab,
Beck Guess I'm Doing Fine akordy noty tab,
Beck Hell Yes akordy noty tab,
Beck Little One akordy noty tab,
Beck Lonesome Tears akordy noty tab,
Beck Lost Cause akordy noty tab,
Beck Missing akordy noty tab,
Beck Paper Tiger akordy noty tab,
Beck Que' Onda Guero akordy noty tab,
Beck Rental Car akordy noty tab,
Beck Round The Bend akordy noty tab,
Beck Scarecrow akordy noty tab,
Beck Side Of The Road akordy noty tab,
Beck Sunday Sun akordy noty tab,
Beck The Golden Age akordy noty tab,