Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

30 Seconds To Mars


THIRTY SECONDS TO MARS - Up In The Air

30 Seconds To Mars

30 Seconds to Mars (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)


Kalifornská rocková kapela 30 Seconds To Mars vznikla roku 1998 jako malý rodinný projekt. Jared Leto jako kytarista, zpěvák a textař a jeho starší bratr Shannon jako bubeník. Zprvu to vypadalo pouze jako nevinná zábava, ale brzy se ke kapele přidali Matt Wachter, Solon Bixler a Kevin Drake. Skupina podepsala smlouvu s EMI a již v roce 2002 vydala své první album s názvem 30 Seconds To Mars. Brzy na to odešli z kapely oba kytaristé a na jejich místo nastoupil Tomo Miličevíć. V této době si kapela získala spousty věrných fanoušků a začala se pomalu připravovat na svůj velký přelom.

 

Jared Leto o názvu kapely: "Pro nás má název 30 Seconds To Mars jen co málo dočinění s prostorem, vesmírem nebo něco takového. Toto jméno vyjadřuje hned několik úrovní. A co je nejdůležitější, je to dobrá představa našeho zvuku. Je to název, který je lyrický, sugestivní, plný bezprostřednosti."

 

Diskografie

 

* 2002 - 30 Seconds to Mars
* 2005 - A Beautiful Lie
* 2009 - This Is War

 

Debutové album skupiny Thirty seconds to Mars se stejnojmenným názvem bylo vydáno v roce 2002.


A Beautiful Lie (2005)

 

V pořadí druhé album A Beautiful Lie, bylo vydáno 30 srpna, 2005. Jelikož bylo album hotovo již 5 měsíců před oficiálním datem vydání, rozhodli se členové kapely doplnit cd o dvě bonusové písně a to: "Battle of One" a "Hunter" (cover verze písně od Björk). K další propagaci skupiny bylo vydáno 12 tzv. "golden tickets", které umožňovali držiteli volný vstup do zákulisí během koncertu i po něm. Možnost zakoupit si „gulden ticket“ mají fanouškové dodnes.

 

31. srpna 2006, vyhrála kapela cenu MTV2 Award za píseň "The Kill" za kterou byli také dvakrát nominováni na cenu MTV Video Music Award. V tomto videu jsou vidět jasné prvky z filmu Osvícení. Album A Beautiful Lie bylo vydáno již v lednu 2007 jako platinové a to za prodej více jak milionu kopií.

 

V říjnu 2007 se skupina vydala na jejich tour pod názvem "Welcome to the Universe". 20 listopadu uvedla stanice MTV2 v premiéře nový videoklip k písni "From Yesterday". Tímto videoklipe se z 30 Seconds to Mars první americká rocková kapela která kdy natáčel v Číně. 29 dubna 2007 získala kapela hned dvě ceny MTV Australia Video Music Award. Video „The Kill“ jim přineslo cenu za „Nejlepší rockové video a „Video roku“.


This Is War (2008)

 

Ačkoli bylo vydání zatím posledního alba několikrát posouváno, 8. prosince 2009 vyšlo dlouho očekávané album pod názvem This is war. 19. února 2010, se skupina 30 Seconds to Mars vydala na celosvětové turné pod názvem Into the Wild Tour. Vzhledem k úspěchu kapely mezi diváky, toto turné stále trvá. Jejich píseň Kings and Queens[1] se stala hlavním motivem animovaného filmu režiséra Zacka Snydera nazvaném Legenda o sovích strážcích[2] (z anglického Legend of the Guardians), natočeného na motivy příběhů o sovích strážcích americké spisovatelky Kathryn Lasky[3], která pro toto své dílo čerpala inspiraci z artušovských legend.[4]


Ocenění


2007

 

* Kerrang!– Nejlepší singl „The Kill“
* MTV Europe Music Award – Rock out
* Fuse's Best of 2007 Award.

 

2008

 

* Cena "Video Star" - za video k "A Beautiful Lie" na MTV Asia Awards 2008
* Kerrang! – Nejlepší zahraniční kapela, Nejlepší singl „From Yesterday“
* Los Premios MTV Latinoamérica 2008 – Nejlepší zahraniční kapela
* MTV EMA "Video Star" za "A Beautiful Lie" a "Rock Out"

 

2010

 

* Kerrang! – Nejlepší zahraniční kapela
* MTV Video Music Awards – „Best Rock Video“ za videoklip k písni „Kings and Queens“
* MTV EMA - Best Rock
* MTV Most Epically Unforgettable Video of 2010 - za videoklip k písni „Hurricane“

 

Loga

 

Logem kapely je fénix (který pojmenovala kapela "Mithra") který nese latinský nápis "Provehito in Altum", motto kapely. S vydáním nového alba This Is War, 30 Seconds to Mars představila nové logo tzv. Triad, který vyznačuje především kapelu se třemi členy, jakožto tři strany trojúhelníku.
Hudba

 

Kapela si sebou nese mnoho předsudků, zejména ve spojitosti s hereckou kariérou frontmana Jareda Leto. Mnoho lidí ho odsuzuje za snahu prosadit se i v hudebním průmyslu a přitom nedokáží objektivně posoudit jeho talent. Kapela je proto známa, že má snad nejlepší vztah vůči svým fanouškům ze všech. A pokud se jedná o tvrzení, že se jedná o kapelu pro „ukřičené teenagerky“, zeptejte se raději jak to vidí někdo z Echelonu.


Echelon

 

Echelon je streetové uskupení podporující svoji oblíbenou kapelu všemi možnými způsoby. Členové Echelonu vylepují plakáty, obvolávají rádia a celkově podporují propagaci kapely. Echelon nejsou jen fanouškové ale rodina. Echelon přesně vystihuje "Yes, this is a cult"


Složení

 

* Jared Leto - zpěv a kytara (narozen 26. 12. 1971 Bossier City, Louisiana), hollywoodský herec a zpěvák. Na chvíli přerušil střední školu, ale pak se vrátil a vystudoval dvě vysoké školy - University of Arts ve Filadelfii a School of Visual Arts v New Yorku. Následně se přestěhoval do L.A. a i přes těžké začátky se dokázal prosadit. Jimmy Kimmel o něm řekl, cituji "On si byl tak nesnesitelně jistý sám sebou, že jsem ho chtěl uškrtit". O tom jaký Jared je snad ví on sám a je na Vás, jaký si o něm uděláte obrázek. Každopádně svým charizmatem Vás dostane. :)

 

* Shannon Leto - bicí (narozen 9. 3. 1970 Bossier City, Louisiana), starší bratr zpěváka Jareda Leta - je herec a fotograf. Objevil se v několika filmech a seriálech a to i po boku svého bratra.

 

* Tomislav Miličević - kytara, varhany, housle (narozen 3. 9. 1979 Sarajevo, SFRJ), ve třech letech se přestěhoval s rodiči do USA - vyučil se kuchařem. Původně byl fanouškem kapely. Měl se stát profesionálním houslistou, předtím než se přestěhoval do Ameriky přál si být v armádě vojákem.

 

Čtvrtý člen Matt Watcher opustil kapelu v březnu 2007.


Videoklipy

 

* 30 Seconds to Mars
o Capricorn
o Edge of the Earth

* A beautiful lie
o Attack
o The Kill
o From Yesterday
o A Beautiful Lie

* This Is War
o Kings and Queens
o This Is War
o Closer to the Edge
o Hurricane

 

Zajímavosti

 

* Dne 12. 6. 2007 koncertovali v Praze v Sazka Aréně jako oficiální host skupiny Linkin Park.
* Založili své vlastní společenství fanoušků Echelon. Ten je mezinárodní. Mimo to má každá země i svůj vlastní Echelon.
* Alba A Beautiful Lie se již prodalo více než 1 000 000 kusů.
* Jared Leto je slavný Hollywoodský herec. Své slávy ale vždy odmítal zneužít ku slávě skupiny.
* Jared režíruje většinu jejich videoklipů.
* Při natáčení klipu A Beautiful Lie potřebovala skupina 192 pojštění. Pracovala ve velmi nepříznivých podmínkách asi 200 mil od polárního kruhu v Gronsku.
* dne 18.3. 2010 vystoupila kapela 30 seconds to Mars samostatně v Praze
 

30 Seconds To Mars - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, akordy na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

 

30 Seconds To Mars A Beautiful Lie akordy noty taby,
30 Seconds To Mars A Modern Myth akordy noty taby,
30 Seconds To Mars Attack akordy noty taby,
30 Seconds To Mars Battle Of One akordy noty taby,
30 Seconds To Mars From Yesterday akordy noty taby,
30 Seconds To Mars Hunter akordy noty taby,
30 Seconds To Mars Praying For A Riot akordy noty taby,
30 Seconds To Mars R-Evolve akordy noty taby,
30 Seconds To Mars Savior akordy noty taby,
30 Seconds To Mars The Fantasy akordy noty taby,
30 Seconds To Mars The Kill akordy noty taby,
30 Seconds To Mars The Story akordy noty taby,
30 Seconds To Mars Was It A Dream? akordy noty taby,