Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Karel Pivoňka (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Karel Pivoňka (16. května 1907, Kouřim - 1986) byl český fagotista. Vystudoval hru na Pražské konzervatoři ve třídě Josefa Fügra. Pro svůj velký talent vyhrál už jako dvacetiletý konkurz na místo prvního fagotisty v Národním divadle v Záhřebu a poté i v Národním divadle v Praze, kde během necelých dvaceti let svého působení odehrál několik set představení.

 

Jako osvědčený virtuóz svého hudebního nástroje natočil desítky rozhlasových a gramofonových nahrávek s Václavem Talichem, Václavem Smetáčkem aj. Od roku 1939 byl profesorem konzervatoře v Praze a později i Hudební fakulty Akademie múzických umění. Vychoval desítky špičkových fagotistů a jako porotce seděl na největších světových soutěžích (Pražské jaro, Ženeva aj.).

 

Karel Pivoňka: Virtuózní etudy pro fagot

Karel Pivoňka: Rytmické etudy pro fagot

Karel Pivoňka: Technické a rytmické studie pro fagot (Stupnice a

Karel Pivoňka: Vývojové etudy pro fagot

Karel Pivoňka - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Karel Pivoňka: Rytmické etudy pro fagot (noty, fagot) noty akordy tab text,
Karel Pivoňka: Virtuózní etudy pro fagot noty akordy tab text,
Karel Pivoňka: Technické a rytmické studie pro fagot (Stupnice a akordy v moll) (noty, fagot) noty akordy tab text,
Karel Pivoňka: Vývojové etudy pro fagot noty akordy tab text,