Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Jiří Jirmal (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Jiří Jirmal (* 24. duben 1925 Praha) je přední český kytarista, hudební skladatel, publicista a pedagog. Ve své praxi se hodně věnoval jak jazzové hudbě, tak i interpretaci vážné hudby. Absolvoval státní konzervatoř, kde studoval u profesora Štěpána Urbana.

 

V padesátých a šedesátých letech byl vyhledávaným kytaristou a spolupracoval například s Orchestrem Karla Vlacha, orchestrem Karla Krautgartnera, klarinetistou Ferdinandem Havlíkem, kontrabasistou Antonínem Gondolánem, vystoupil s Janem Werichem a s dalšími umělci a hudebními tělesy.

 

V roce 1963 spolupracoval v Německu s předním kytaristou Sigmundem Behrendem a vyučoval na Vysoké hudební škole v Saarbrückenu. Zde také studoval studoval renesanční a barokní kytarovou a loutnovou literaturu. Krátce na to se také stal profesorem na pražské konzervatoři, kde pomohl vychovat řadu vynikajícíh českých kytaristů (např. Vladimíra Mikulku, Stanislava Barka nebo Rudolfa Daška).

 

Je dodnes oceňován jakožto skvělý improvizátor a interpret vážné, jazzové i taneční hudby přestože musel díky úrazu ruky při autonehodě koncertní činnost na čas přerušit a věnovat se především pedagogické, publicistické a skladatelské činnosti. Od roku 2005 opět koncertuje.

 

Je, mimo jiné, také autorem řady skladeb vycházejících z brazilské a latinskoamerické hudební tradice v rytmu samby, rumby, bossa novy apod.

 

Je autorem dvou učebnic hry na kytaru.

 

V roce 2008 vydal autorské album Classical Guitar Jazz Performances.

 

Jiří Jirmal: Škola hry na kytaru pro začátečníky

Jiří Jirmal: Základy kytarové techniky

Jiří Jirmal - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Jiří Jirmal: Škola hry na kytaru pro začátečníky noty akordy tab text,
Jiří Jirmal: Prelude in jazz - Canzonetta noty akordy tab text,
Jiří Jirmal: Suite Azure (Recuerdos para Laurindo Almeida) noty akordy tab text,
Jiří Jirmal: Základy kytarové techniky noty akordy tab text,
Jiří Jirmal: Joy of Bossa Nova noty akordy tab text,
Jiří Jirmal: Kytarová sóla 49 Happy Waltz noty akordy tab text,