Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

www.ceskyhudebnislovnik.cz

 

Dostalík, Jaroslav, sbormistr, hudební pedagog a skladatel, narozen 18. 2. 1928, Olomouc, zamřel 25. 10. 2010, Brno.


V letech 1948–51 a 1968–71 studoval u Jana Šoupala a Františka Stupky na JAMU v Brně orchestrální a sborové dirigování a u Jaroslava Kvapila skladbu. Studoval rovněž aprobaci ruština, tělesná výchova a hudební výchova (u Františka Lýska) na Pedagogické fakultě někdejší Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (dnes Masarykova) v Brně (1952–55). Na Filozofické fakultě téže univerzity vystudoval hudební vědu u Bohumíra Štědroně, Zdeňka Blažka a Jiřího Vysloužila (PhDr. 1982).


Ve své činnosti spojoval práci pedagoga a dirigenta dětského sboru. Po krátkém učitelském působení na Základní škole ve Šluknově (1955–56) řídil brněnský dětský sbor Mladost (1956–71). Poté působil jako učitel na Lidové škole umění Jaroslava Kvapila v Brně a zároveň jako dirigent Dětského sborového studia (1971–76). Po dvouletém období, kdy byl bez zaměstnání, pracoval v letech 1978–84 v brněnské umělecké agentuře KKS a také jako dirigent blanenského sboru Rastislav. V letech 1984–92 řídil dětský sbor Mladost při Okresním domě pionýrů a mládeže Praha-západ. Od roku 1992 působil jako učitel na Základní umělecké škole Jaroslava Kvapila v Brně, kde zároveň řídil místní dětský sbor Primavera. Krátce byl pedagogicky činný i na JAMU (1991–92). Dětskému sboru zasvětil i svou skladatelskou činnost.


Dílo


Literární dílo

 

Louka široká. Učebnice vícehlasého zpěvu na podkladě dvojhlasého kontrapunktu. (Praha, 1996).Diskografie
Rok českých dětí – skladby českých autorů pro dětský sbor na téma ročních dob (Antiphona 2001);
Drobné květy romantizmu (Antiphona 2004).Petr Ch. Kalina

 

Jaroslav Dostalík - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku