NAVRCHOLU.cz

 

Staňte se našim fanouškem na Facebooku

Pomáda - noty, taby, akordy

 

Vyhledat podle

Název:
Skladové číslo:
Hledat v popisu:
 
 

Grease (Pomáda): A New Broadway Medley (SATB) (noty na sborový zpěv, klavír)

Cena:  100 Kč
Noty na sborový zpěv, klavír.
 

Grease (Pomáda): Choral Highlights (SATB) (noty na sborový zpěv, klavír)

Cena:  100 Kč
Noty na sborový zpěv, klavír.   Grease Rock 'N' Roll Party Queen Summer Nights We Go Together You're The One That I Want
 

Grease (Pomáda): Choral Highlights (SAB) (noty pro sborový zpěv, klavír)

Cena:  100 Kč
Noty pro sborový zpěv, klavír.   Grease Rock 'N' Roll Party Queen Summer Nights We Go Together You're The One That I Want
 

Grease (Pomáda): Choral Highlights (2-Part) (noty pro dvojhlasý zpěv, klavír)

Cena:  100 Kč
Noty pro dvojhlasý zpěv, klavír.   Grease Rock 'N' Roll Party Queen Summer Nights We Go Together You're The One That I Want
 

Casey/Jacobs: Grease Is Still The Word (Pomáda) - 20th Anniversary Edition (Vocal Selections) (noty, akordy, texty, klavír, kytara, zpěv)

Cena:  499 Kč
Klavír, zpěv a kytara (akordové boxy). Melodie z filmu Pomáda.   Alone At The Drive-in Movie Beauty School Dropout Blue Moon …
 

Grease Is Still The Word - 20th Anniversary Edition (Pomáda) (Easy Piano)

Cena:  366 Kč
Klavír, zpěv a kytara (akordové značky).   Melodie z filmu Pomáda. Aranžmá pro snadný klavír.   Alone At The Drive-in …
 

Grease (Pomáda): Vocal Score (noty, sólo klavír, hlas)

Cena:  1 332 Kč
Sólo klavír, hlas.   All Choked Up Alone At The Drive-in Movie Beauty School Dropout Born To Hand Jive Bows And Exit …
 

Take The Lead: Grease (Pomáda) (Piano) (noty, sólo klavír s akordovými značkami)

Cena:  333 Kč

Speciální objednávka

Sólo klavír s akordovými značkami.   Série Take The Lead nabízí kolekce písní ve sólovém aranžmá pro daný nástroj. Na doprovodném CD …
 

De Toppers - Grease Medley (Toppers In Concert 2011)

Pomáda

John Travolta a Olivia Newton-Johnová v hlavních rolích slavného amerického muzikálu. Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (oficiální text distributora)

 

Olivia Newton-John (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Olivia Newton-John OBE (26. září 1948, Cambridge, Velká Británie) je australská zpěvačka country a populární hudby, skladatelka a herečka. Je držitelkou několika cen Grammy. Natočila několik převážně hudebních filmů.
 

Život a kariéra


Dětství

 

Olivia Newton-John se narodila v Cambridge ve Velké Británii Brinlay Newton-Johnovi a Ireně Bornové. Je nejmladší ze třech dětí; bratr Hugh je lékařem a sestra Rona (provdaná za Jeffa Conawaye) herečkou. Matka byla nejstarší dcerou Maxe Borna, německého nositele Nobelovy ceny za fyziku, který uprchl v roce 1930 před pronásledováním se svou ženou z Německa. Otec byl důstojníkem tajné služby MI5. V roce 1954 se rodina přestěhovala do Melbourne v Austrálii, kde otec Olivie Newton-John získal místo přednosty na Ormond College Univerzity v Melbourne.


Umělecké začátky

 

Když bylo Olivii Newton-John 14 let, založila s třemi svými spolužačkami dívčí band s názvem Sol Four. Brzy pravidelně účinkovala v místním rozhlasovém a televizním vysílání. V Go Show potkala Pat Caroll a jejího manžela Johna Farrara, kteří se později stali jejími nejbližšími spolupracovníky. Když se pak zúčastnila televizní soutěže talentů Sing, Sing, Sing Johnnyho O’Keefa s písněmi Anyone Who Had A Heart a Everything's Coming Up Roses, vyhrála první cenu, kterou byla cesta do Anglie. Olivia se zprvu zdráhala odjet, její matka ji nakonec ale k cestě do Anglie přesvědčila.

 

Olivii Newton-John se v Anglii stýskalo a také postrádala svého přítele Iana Turpie, se kterým spoluúčinkovala v australském nezávislém televizním filmu Funny Things Happen Down Under. Situace se změnila, když se do Anglie přestěhovala Pat Caroll. Olivia s ní vytvořila duo a společně pak vystupovali bez většího úspěchu, dokud se Caroll nemusela vrátit do Austrálie. Olivia Newton-John zůstala v Anglii, aby se zde pokusila o sólovou kariéru.

 

V roce 1966 nahrála první singl Till You Say You'll Be Mine u firmy Decca, nahrávka však zůstala bez většího ohlasu. O čtyři roky později byla vybrána do projektu Toomorrow amerického producenta Dona Kirshnera, známého spoluprací s The Monkees. Skupina nahrála v roce 1970 album a účinkovala ve stejnojmenném „science fiction“ muzikálu. Projekt však neměl úspěch a skupina se brzy rozešla.


1971–1977

 

V roce 1971 se dostavil první úspěch v kariéře Olivie Newton-John. V produkci Johna Farrara a Bruce Welche (ze skupiny Shadows) vydala singl s písní Boba Dylana If Not For You, který se stal mezinárodním hitem. Časopisem Record Mirror byla dvakrát vyhlášena nejlepší britskou zpěvačkou. Často vystupovala ve víkendových televizních pořadech Cliffa Richarda a účinkovala s ním také v televizním filmu The Case. Její popularita v Americe však od vydání If Not For You stagnovala až do roku 1973. Tehdy vydala album s písní Let Me Be There, která se probojovala do americké Top 10 hned v několika kategoriích, a získala cenu Grammy pro nejlepší zpěvačku country. Stejnojmenné album pak obsadilo první příčku na žebříčku alb country hudby na dva týdny.

 

V roce 1974 se Newton-John zúčastnila za Británii soutěže Eurovize s písní Long Live Love, kterou vybralo britské publikum, a obsadila 4. místo. Všech šest písní připravených k soutěži pak vyšlo na albu Long Live Love, prvním vydaným u společnosti EMI. Pro severoamerický trh vydala toto album společnost MCA pod názvem If You Love Me, Let Me Know, přičemž písně pro soutěž Eurovize byly nahrazené čtyřmi jinými písněmi, více ve stylu country, ve snaze navázat na úspěch písně Let Me Be There. Píseň I Honestly Love You, kterou napsali Jeff Barry a Peter Allen, přinesla Olivii Newton-John další dvě ceny Grammy v kategoriích nahrávka roku a nejlepší zpěvačka pop music. Stejnojmenné album se pak umístilo na 1. místě v žebříčku alb pop music (jeden týden) a country (osm týdnů).

 

Olivie Newton-John opustila Británii a přestěhovala se do Spojených států. Album Have You Never Been Mellow z roku 1975 se opět umístilo na nejvyšší příčce žebříčku v kategoriích pop a country. Následující album Clearly Love však již tak úspěšné nebylo. Další své album Don't Stop Believin', které nahrála zpěvačka v Nashville, se umístilo na 30. místě v žebříčku pop music a na 7. místě v žebříčku country. V listopadu 1976 uvedla svůj první televizní pořad A Special Olivia Newton-John. V roce 1977 vydané album Making a Good Thing Better se umístilo ještě hůře než album předchozí a Olivia Newton-John uvažovala o změně ve své kariéře.


1978–1979

 

Obrat v kariéře Olivie Newton-John nastal po uvedení filmové adaptace broadwayského muzikálu Pomáda (Grease) v roce 1978. Roli Sandy jí nabídl producent Allan Carr po náhodném setkání na večírku, který pořádala autralská zpěvačka a skladatelka Helen Reddy. Po neúspěchu filmu Toomorrow trvala Olivia Newton-John na kamerových zkouškách s filmovým partnerem Johnem Travoltou, také proto, že si připadala na roli středoškolačky příliš stará (v době natáčení jí bylo 29 let). Tvůrci filmu se přizpůsobili jejímu australskému přízvuku změnou její postavy z rodilé Američanky Sandy Dumbrowski na Sandy Olsson, Australanku na prázdninách. Film se stal kasovním trhákem roku 1978. Soundtrack filmu měl také velký úspěch, hned 3 písně, You're the One That I Want (1.) s Johnem Travoltou, Hopelessly Devoted To You (3.) a Summer Nights (5.) s Johnem Travoltou a sborem, se umístily v Top 5 singlů. První dvě písně napsal dlouholetý spolupracovník Olivie Newton-John John Farrar pro tento film. Pomáda vynesla zpěvačce nominaci na Zlatý Glóbus v kategorii nejlepší herečka v muzikálu. Píseň Hopelessly Devoted To You byla nominována na Cenu Akademie a Olivia Newton John ji přednesla při udílení cen v roce 1979.

 

Proměna její postavy ve filmu, Sandy, jako by povzbudila Olivii Newton-John k podobné změně i v její kariéře. V listopadu 1978 vydala popové album Totally Hot se zřetelným příklonem k agresivnějšímu zvuku a rychlejšímu tempu. Album se umístilo v žebříčku Top 10 na 7. místě a přes patrný odklon od stylu country i na 4. příčce Country Album chart.


80. léta

 

Začátkem roku 1980 vydala Olivia Newton-John singl I Can't Help It (č. 12 pop, č. 8 AC), duet s Andy Gibbem z jeho alba After Dark. Účinkovala ve svém třetím televizním pořadu Hollywood Nights. Objevila se opět ve filmu, v muzikálu Xanadu s Genem Kellym a Michaelem Beckem. I když film u kritiky propadl, byl nakonec komerčně úspěšný a soundtrack z filmu byl hodnocen jako dvojnásobně platinový. Nejznámějšími písněmi byly Magic Olivie Newton-John, Suddenly s Cliffem Richardem a titulní píseň s ELO. Magic byl největší popový hit Olivie Newton-John do té doby (4 týdny č. 1 pop žebříčku) a stále je nejvýše mezi AC hity její kariéry (5 týdnů č. 1). Film se stal nakonec kultovní klasikou a základem pro příznivě hodnocenou Broadwayskou show, nominovanou na cenu Tony, která měla v letech 2007–2008 více než 500 repríz.[1]

 

V roce 1981 vydala Olivia Newton-John své nejúspěšnější studiové album, dvakrát platinové Physical. Titulní píseň, kterou napsali Steve Kipner a Terry Shaddick, vydržela plných 10 týdnů na vrcholu žebříčku Billboard Hot 100[2] a překonala tak rekord, který do té doby držela píseň Debby Booneové You Light Up My Life. Píseň se dokonce umístila (jako jediná píseň Olivie Newton John) na žebříčku R&B singlů (č. 28) a alb (č. 32). Album doprovázely ještě další dva singly, a to Make A Move On Me a Landslide. Video, ve kterém cvičí Olivia Newton John aerobik na sugestivní melodii a rytmus titulní písně alba učinilo z písně „hymnu“ tohoto sportu (a čelenka se stala módním doplňkem i mimo tělocvičnu).[3] Newton-John se stala průkopnicí rodícího se hudebního videoprůmyslu. Natočila videoalbum obsahující všechny písně z hudebního alba a ještě tři starší hity. Videoalbum jí přineslo čtvrtou cenu Grammy a televizní stanice ABC jej odvysílala pod názvem Let’s Get Physical.[2] Na úspěch alba Physical navázala Newton-John mezinárodním turné a vydala druhou kompilaci svých hitů Olivia's Greatest Hits Vol. 2. Obrazový záznam z koncertu turné pak uvedla stanice HBO pod názvem Olivia In Concert v roce 1983. Záznam pak byl vydán jako hudební video a výsledkem byla další nominace na cenu Grammy.


Diskografie


Singly

* Till You Say You'll Be Mine, 1966
* If Not For You, 1971
* Banks Of The Ohio, 1971
* What Is Life, 1972
* Take Me Home, Country Roads, 1973
* Let Me Be There, 1973
* Long Live Love, 1974
* If You Love Me (Let Me Know), 1974
* I Honestly Love You, 1974
* Have You Never Been Mellow, 1975
* Please Mr. Please, 1975
* Something Better To Do, 1975
* Let It Shine / He Ain't Heavy... He's My Brother, 1976
* Come On Over, 1976
* Don't Stop Believin', 1976
* Every Face Tells A Story, 1976
* Compassionate Man, 1977
* Sam, 1977
* Making A Good Thing Better, 1977
* I Honestly Love You (reedice), 1977
* Sad Songs, 1977
* Jolene, 1978
* You're The One That I Want (s Johnem Travoltou), 1978
* Hopelessly Devoted To You, 1978
* Summer Nights (s Johnem Travoltou), 1978
* A Little More Love, 1979
* Deeper Than The Night, 1979
* Totally Hot/ Dancin' 'Round And 'Round, 1979
* I Can't Help It (s Andy Gibbem), 1980
* Don't Cry For Me Argentina, 1980

* Xanadu (s ELO), 1980
* Magic, 1980
* Suddenly (s Cliffem Richardem), 1980
* Physical, 1981
* Make A Move On Me, 1982
* Landslide, 1982
* Heart Attack, 1982
* I Honestly Love You (reedice), 1983
* Tied Up, 1983
* Twist Of Fate, 1983
* Take A Chance (s Johnem Travoltou), 1983
* Livin' In Desperate Times, 1984
* Soul Kiss, 1985
* Toughen Up, 1986
* The Best Of Me (s Davidem Fosterem), 1986
* The Rumour, 1988
* Reach Out For Me, 1990
* Grease Megamix, 1990
* Grease Dream Mix, 1991
* I Need Love, 1992
* Deeper Than A River, 1992
* No Matter What You Do, 1994
* Had To Be (s Cliffem Richardem), 1995
* You're The One That I Want (s Johnem Travoltou), 1998
* One Heart At A Time, 1998
* I Honestly Love You (re-recording), 1998
* Instrument of Peace, 2006
* Christmas On My Radio, 2007
* Every Time It Snows (s Jonem Secadou), 2007

 

Alba

 

* Toomorrow, Soundtrack, 1970
* If Not For You, 1971
* Olivia, 1972
* Music Makes My Day, 1973
* Let Me Be There, 1973
* Long Live Love, 1974
* If You Love Me, Let Me Know, 1974
* Have You Never Been Mellow, 1975
* Clearly Love, 1975
* Come On Over, 1976
* Don't Stop Believin', 1976
* Making A Good Thing Better, 1977
* Grease Soundtrack, 1978
* Totally Hot, 1979
* Xanadu, Soundtrack, 1980
* Love Performance, 1981
* Physical, 1981
* Two Of A Kind, Soundtrack, 1983
* Soul Kiss, 1985
* The Rumour, 1988
* Warm And Tender, 1989
* Gaia, 1994
* Back With A Heart, 1998
* Highlights From The Main Event, 1998
* One Woman's Live Journey, 2000
* 'Tis The Season (s Vincem Gilleem), 2000
* Indigo: Women Of Song, 2004
* Stronger Than Before, 2005
* Grace And Gratitude, 2006
* Christmas Wish, 2007
* Olivia's Live Hits, 2008

 

John Travolta (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

John Joseph Travolta (18. února 1954, Englewood, New Jersey, USA) je americký herec, který se proslavil ve filmu Pomáda.


Osobní život

 

Od roku 1975 se hlásí ke scientologické církvi.[1]

 

2. ledna 2009 mu zemřel šesnáctiletý syn Jett na rodinné dovolené Bahamách.[1][2][3] Podle bahamského úmrtního listu zemřel na epileptický záchvat.[1][4] Jeff, který měl v minulosti epileptické záchvaty,[1][5] údajně trpěl syndromem Kawasaki již od raného dětství.[1][6]


Filmografie

* 2008


o Bolt - pes pro každý případ - Bolt


* 2007

o Divočáci - Woody Stevens
o Hairspray - Edna Turnblad

* 2006
o Zabijáci osamělých srdcí - Elme C. Robinson

* 2005
o Buď v klidu - Chili Palmer
* 2004
o A Love Song for Bobby Long - Bobby Long
o Kat - Howard Saint
o Okrsek 49 - kapitán Mike Kennedy
* 2003
o Zelené peklo - Tom Hardy
* 2002
o Austin Powers - Goldmember - slavný Goldúd
* 2001
o Malý svědek - Frank Morrison
o Swordfish – Operace: Hacker - Gabriel Shear
* 2000
o Bojiště Země - Terl
o Šťastná čísla - Russ Richards
* 1999
o Generálova dcera - Paul Brenner
* 1998
o Barvy moci - guvernér Jack Stanton
o Tenká červená linie - brigádní generál Quintard
o Žaloba - Jan Schlichtman
* 1997
o Jak ta je úžasná! - Joey
o Město šílenců - Sam Baily
o Tváří v tvář - Sean Archer
* 1996
o Fenomén - George Malley
o Michael - Michael
o Operace: Zlomený šíp - Victor Deakins
* 1995
o Chyťte ho! - Chili Palmer
o Černá klec
* 1993
o Kdopak to mluví 3 - James Ubriacco
o Pulp Fiction: Historky z podsvětí - Vincent Vega
* 1991
o Křik (americký film) - Jack Cabe
* 1990
o Kdopak to mluví 2 - James Ubriacco
o Nebezpečná hra - Bobby Allen
* 1989
o Kdopak to mluví - James Ubriacco
o Zlaté okovy
* 1983
o Dva podobní - Zack
o Staying Alive - Tony Manero
* 1981
o Výbuch - Jack Terry
* 1980
o Městský kovboj - Buford 'Bud' Uan Davis
* 1978
o Pomáda - Danny Zuko
* 1977
o Horečka sobotní noci - Tony Manero
* 1976
o Carrie - Billy

 

Grease (Pomáda) - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Pomáda All Choked Up akordy noty tab text,
Pomáda Alma Mater akordy noty tab text,
Pomáda Alone At The Drive-in Movie akordy noty tab text,
Pomáda Beautiful School Dropout akordy noty tab text,
Pomáda Beauty School Drop Out akordy noty tab text,
Pomáda Beauty School Dropout akordy noty tab text,
Pomáda Blue Moon akordy noty tab text,
Pomáda Blue Moon [Rodgers, Richard] [Hart, Lorenz] akordy noty tab text,
Pomáda Born To Hand Jive akordy noty tab text,
Pomáda Bows And Exit Music akordy noty tab text,
Pomáda Crossover To Greased Lightning akordy noty tab text,
Pomáda Crossover-last Dance-out Of High School Hop akordy noty tab text,
Pomáda Enter Miss Lynch akordy noty tab text,
Pomáda Enter Vince Fontaine akordy noty tab text,
Pomáda Finale akordy noty tab text,
Pomáda Freddy, My Love akordy noty tab text,
Pomáda Grease akordy noty tab text,
Pomáda Grease [Gibb, Barry] akordy noty tab text,
Pomáda Greased Lightnin' akordy noty tab text,
Pomáda Greased Lightning akordy noty tab text,
Pomáda Hopelessly Devoted To You akordy noty tab text,
Pomáda Hopelessly Devoted To You [Farrar, John] akordy noty tab text,
Pomáda Hound Dog akordy noty tab text,
Pomáda Hound Dog [Leiber, Jerry] [Stoller, Mike] akordy noty tab text,
Pomáda House Exit akordy noty tab text,
Pomáda It's Raining On Prom Night akordy noty tab text,
Pomáda Look At Me, I'm Sandra Dee akordy noty tab text,
Pomáda Look At Me, I'm Sandra Dee – Reprise akordy noty tab text,
Pomáda Love Is A Many Splendored Thing akordy noty tab text,
Pomáda Love Is A Many Splendored Thing [Webster, Paul Francis] [Fain, Sammy] akordy noty tab text,
Pomáda Mooning akordy noty tab text,
Pomáda Rizzo's Entrance And Chaser akordy noty tab text,
Pomáda Rock And Roll Is Here To Stay akordy noty tab text,
Pomáda Rock And Roll Is Here To Stay [White, David] akordy noty tab text,
Pomáda Rock 'N' Roll Party Queen akordy noty tab text,
Pomáda Rydell Alma Mater akordy noty tab text,
Pomáda Rydell Alma Mater Parody akordy noty tab text,
Pomáda Rydell Fight Song akordy noty tab text,
Pomáda Sandy akordy noty tab text,
Pomáda Sandy [St. Louis, Louis] [Simon, Scott] akordy noty tab text,
Pomáda Scene Change Into High School Hop akordy noty tab text,
Pomáda Scene Change No.3 akordy noty tab text,
Pomáda Shakin' At The High School Hop akordy noty tab text,
Pomáda Summer Nights akordy noty tab text,
Pomáda Tears On My Pillow akordy noty tab text,
Pomáda Tears On My Pillow [Bradford, Sylvester] [Lewis, Al] akordy noty tab text,
Pomáda There Are Worse Things I Could Do akordy noty tab text,
Pomáda Those Magic Changes akordy noty tab text,
Pomáda Underscore –high School Hop akordy noty tab text,
Pomáda We Go Together akordy noty tab text,
Pomáda You're The One That I Want akordy noty tab text,
Pomáda You're The One That I Want [Farrar, John] akordy noty tab text,