NAVRCHOLU.cz

 

Staňte se našim fanouškem na Facebooku

Bicí, perkuse - noty pro bicí, perkuse, škola hry na bicí, perkuse

 

Vyhledat podle

Název:
Skladové číslo:
Hledat v popisu:
 
 

Orchestral Snare Drumming: Short Musical Etudes (noty na bicí)

Cena:  664 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Orchestrální hra na malý buben – Krátké hudební etudy. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. …
 

Garwood Whaley: Primary Handbook For Snare Drum (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  331 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Primární příručka pro malý buben. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete …
 

Musicians Institute: Essential Drumset Fills (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  531 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Esenciální přechody pro bicí soupravu. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění …
 

Tom Hapke: Drumming The Easy Way! Beginner's Guide (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  599 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Bubnování tímto způsobem! Průvodce pro začátečníky. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. …
 

Polyrhythms: The Musician's Guide (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  331 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Polyrytmy. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Rick Mattingly: Hal Leonard Snare Drum Method (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  265 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Metoda Hal Leornard pro malý buben. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete …
 

Scott Schroedl: Grooves You Can Use (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  431 Kč

Speciální objednávka

Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Groovy, které můžete použít. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Thomas Lang: Creative Control (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  531 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Kreativní kontrola. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Joe Morton: Double Pedal Gold (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  531 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Zlato ve dvou pedálech. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Derek Roddy: The Evolution Of Blast Beats (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  531 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Evoluce blastových beatů. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Johnny Rabb: The Official Freehand Technique (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  531 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Technika hry jednou rukou. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Jeff Salem: Messin' Wid Da Bull (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  531 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Funky. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Andy Ziker: Drum Aerobics (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  431 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Bubenický aerobik. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Kofi Baker/Jordan Hill: The Forgotten Foot - A Guide To Developing Foot Independence And Hi-Hat/Bass Coordination For All Drummers (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  498 Kč

Speciální objednávka

Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Zapomenutá noha – Rozvíjení nezávislosti a koordinace nohou. Český přebalový popisek výrobku se …
 

Bobby Gabriele: Chart Reading Workbook For Drummers (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  331 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Pracovní kniha tabulkového čtení. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete …
 

Ed Roscetti: Drummer's Guide To Odd Meters (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  331 Kč

Speciální objednávka

Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Bubeníkův průvodce lichými metry. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete …
 

Fast Track: Drums - Book 1 (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  265 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Pro začátečníky - Kniha 1. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

Fast Track: Drums - Book 2 (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  265 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Pro začátečníky - Kniha 2. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže. 
 

The Drumset Musician (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  498 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Hudebník za bicí soupravou. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete níže.
 

The Complete Drumset Rudiments (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  331 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Kompletní rudimenty pro bicí soupravu. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění …
 

Pete Lockett: Indian Rhythms For Drumset (noty na bicí) (+doprovodné CD)

Cena:  531 Kč
Noty na bicí.   Škola hry na bicí: Indické rytmy pro bicí soupravu. Český přebalový popisek výrobku se připravuje. Původní znění najdete …
 
1  2  3  4  … 20   Další
 

Bicí nástroj (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Bicí nástroje (zvané též perkuse) jsou pravděpodobně nejstarší a také nejobsáhlejší skupinou hudebních nástrojů. K vytváření zvuku dochází pomocí úderů do nástroje, třesením nástrojem, či škrábáním na nástroj. Bicí nástroje mají velkou tradici jak v hudbě primitivních národů, tak i v hudbě moderní, artificiální i nonartificiální.

 

Bicí nástroje se trochu nepřesně dělí na bicí soupravu a perkuse (slovo perkuse znamená též poklep, lze tedy říci, že všechny bicí nástroje jsou perkuse). V moderní hudbě ale došlo k tomuto rozdělení, které není třeba považovat za omyl.


Bicí souprava
 

Bicí souprava je označení pro několik bicích nástrojů sestavených k sobě do jedné sady tak, aby bylo možné hrát na všechny její komponenty najednou. Patří sem zpravidla basový buben, malý buben, přechody, kotle, činely (hi-hat, crash, ride, china), a často další.

 

* Basový buben je velký buben ovládaný nohou, k němuž je uchycen pedál. Šlapáním na pedál dochází k rozkmitání paličky, která do blány bubnu udeří a vytvoří tak zvuk. Basový buben by měl vytvářet nejhlubší tón z celé soupravy.
* Malý buben (zvaný též virbl nebo rytmičák) je buben ovládaný rukou, v níž je většinou uchopena palička. Pod rezonanční (spodní) blánou bubnu je umístěno několik kovových strun, které vytvářejí charakteristický chrčivý zvuk. Malý buben by měl vytvářet nejvyšší tón z celé soupravy.
* Přechody (zvané též tomy) je označení pro zpravidla více bubnů laděných na různou výšku tónu, které jsou umístěny na basovém bubnu pomocí stojanů a vytvářejí středně hluboké tóny.
* Kotel je buben, který je umístěn na třech nohách a má poměrně hluboký tón.
* Činely jsou laděné pláty z různých druhů kovů, které vytvářejí doplňující vysoké zvuky.

 

Bicí souprava je zpravidla využívaná v nonartificiální hudbě a mění se podle každého hudebníka. Hráč na bicí soupravu se nazývá bubeník.


Perkuse

 

Perkusí existuje velmi mnoho - dá se říci, že každá země, oblast či každý národ má velké množství vlastních bicích nástrojů. Hráč na tyto hudební nástroje se nazývá perkusionista.


Příklady perkusí

 

* Djembe je tradiční buben původem ze střední Afriky. Je tvořen tělem kalichovitého tvaru, na němž je pomocí provázků ukotvena kožená blána. Na nástroj se hraje rukou či prsty a jeho zvuk se mění podle jeho geometrického tvaru či typu kůže, z nějž je blána vyrobena.
* Darbuka je nástroj původem z arabských a zakavkazských zemí (Gruzie, Arménie). Blána nástroje je rozechvívána prsty. Darbukka prošla během času poměrně složitým vývojem. Původní podoba se byla blízká djembe - byla vyrobena ze dřeva a kůže, darbukka však disponovala vyšším a zvonivějším zvukem. V současnosti je vyráběna zpravidla z kovového těla a plastové blány, která je k tělu přichycena šrouby.
* Tabla je souprava dvou malých bubnů původem z Indie a okolí. Hudebník hraje na nástroj prsty a pomáhá si promačkáváním blány, čímž se zvuk mění.
* Xylofon je nástroj původem africký, který je tvořen klaviaturou ze dřívek poskládaných vedle sebe na duté podložce a seřazených podle výšky tónu. K vytváření zvuku zde dochází poklepem paličky na danou klávesu. Xylofon se stal inspirací pro výrobu mnoha dalších nástrojů (metalofon, vibrafon, ale třeba i klavír).
* Maracas (též rumbakoule) je pár chřestidel pocházejících z Latinské Ameriky. Původně se vyráběly z vydlabaných tykví, v nichž byla nějaká sypká substance (například štěrk, písek nebo semena). Třesením nástrojem se substance odrážela o stěny nástroje a vytvářela tak zvuk.
* Conga jsou dva nebo tři veliké bubny soudkovitého tvaru, vyrobené ze dřeva a kožené blány. Hudebník vytváří zvuk úderem dlaní na okraj nebo do středu bubnu.
* Holínky slouží jako perkusní nástroj při holínkových tancích (gumboot dance) v Jižní Africe. Zvukový efekt se vyvolává dupáním, pleskáním dlaní o holínku, ale i předměty přivěšenými k holínce (např. zvonečkem).

 

Bicí, perkuse - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy